Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#nauka #hipotezy #fizykakwantowa #fizyka #fantastyka

Mam niecodzienne pytanie, ale najpierw podam przykład aby lepiej je zrozumieć:
Naukowcy teoretycznie wiedzą, że zakrzywienie czasoprzestrzeni powinno umożliwiać nam podróże w czasie. Jest to jak dla mnie bardzo ciekawa hipoteza naukowa, która ze względu na ograniczenia m.in. fizyczne aktualnie może może być zrealizowana.

Czy znacie jakieś ciekawe i podobne hipotezy, które z dużym prawdopodobieństwem można kiedyś potwierdzić?
Nie wiem, np. podróż w inny wymiar, znalezienie miejsca gdzie dokładnie kończy i zaczyna się ludzka świadomość, tudzież odczytanie z "ziemniaka" czym/kim był przed wyrosnieciem z ziemii, oraz zanim był ziarnem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tematyka dowolna, ale hipoteza sensowna.
Dzięki z góry
#pytanie
  • 5
Jest to jak dla mnie bardzo ciekawa hipoteza naukowa


@grzesiek23Gda: Technicznie rzecz biorąc to nie jest hipoteza – jeśli przez podróż w czasie rozumieć przeniesienie się w przyszłość (za punkt odniesienia przyjmując czas na Ziemi), to jak najbardziej da się to zrobić i nie ma nawet limitu, można się przenieść o dowolnie długo "do przodu", dysponując odpowiednio szybkim statkiem, który poleciałby w okolicę potężnego pola grawitacyjnego (czarna dziura/gwiazda neutronowa), spędził tam