Wpis z mikrobloga

Codzienny Psalm... Nie chcesz to nie czytaj, jak chcesz to się częstuj tym Słowem... Księga Psalmów jest moją ulubioną częścią Pisma Świętego i będę się tym dzielił... Wierzyć nie musicie, poczytać możecie...

PSALM 3

Psalm utrzymany w tonie lamentacji indywidualnej, zdradzającej u modlącego się głęboką ufność w opiekę Bożą.

Modlitwa prześladowanego

1 Psalm Dawida, gdy uciekał przed swoim synem Absalomem.
2 Panie, jakże wielu jest tych, którzy mnie trapią,
jak wielu przeciw mnie powstaje!
3 Wielu jest tych, co mówią o mnie:
«Nie ma dla niego zbawienia w Bogu».

4 A jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą,
Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz.
5 Wołam swym głosem do Pana,
On odpowiada ze świętej swojej góry.

6 Kładę się, zasypiam i znowu się budzę,
bo Pan mnie podtrzymuje.
7 Wcale się nie lękam tysięcy ludu,
choć przeciw mnie dokoła się ustawiają.

8 Powstań, o Panie!
Ocal mnie, mój Boże!
Bo uderzyłeś w szczękę wszystkich moich wrogów
i wyłamałeś zęby grzeszników.

9 Od Pana pochodzi zbawienie.
Błogosławieństwo Twoje nad narodem Twoim.

#psalmy #religia
S.....o - Codzienny Psalm... Nie chcesz to nie czytaj, jak chcesz to się częstuj tym ...

źródło: comment_1623134286Svi0CC9r5DslEPIXs4omfK.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Powstań, o Panie!

Ocal mnie, mój Boże!

Bo uderzyłeś w szczękę wszystkich moich wrogów

i wyłamałeś zęby grzeszników.

@Sacrado: Skąd się bierze to przekonanie, że Bóg jest na posyłki i daje w jape każdemu kto ci podskoczy? I co jeśli nie masz racji, i to ty robisz zamieszanie, być może nieświadomie?

I dlaczego w Biblii jest psalm w którym prosi się o karę dla ludzi o złych przekonaniach, zamiast o zmądrzenie
@Czimchik: ja po prostu codziennie mam zamiar dodawać Psalm, jak kto będzie to odbierał nie mam zamiaru wnikać i wdawać się w dyskusję... Krzywdy nikomu tym nie robię i napisałem "jak nie chcesz to nie czytaj" Pokój
@Sacrado: nie atakuję cię, tylko kwestionuję czy wszystko co jest napisane w Biblii jest absolutnie nieomylne

odnoszę wrażenie, że niektóre elementy są nie najlepszą interpretacją tego, czego nauczał Jezus - analogia fan-fiction który został samozwańczo uznany za kanon

liczyłem na dyskusję, nie kłótnię, ale jak nie masz ochoty to luz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Skąd się bierze to przekonanie, że Bóg jest na posyłki i daje w jape każdemu kto ci podskoczy?


@Czimchik:

Dawid, bo o nim napiszę miał podstawy aby tak myśleć. Sam Bóg zawarł z nim przymierze, umowę:

2Sm 7:8,9 Teraz tedy tak powiedz memu słudze Dawidowi: Tak mówi Pan Zastępów: Ja wziąłem cię z pastwiska od trzody, abyś był księciem nad moim ludem, nad Izraelem,
I byłem z tobą wszędzie, dokądkolwiek się