Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie, stałem się dziś posiadaczem używki GoPro Hero 7 Black (860zł za spory zestaw). Dojechałem w #gopro do wiadomości sprzed 2 lat, przeczytałem sporo stron w internecie oraz obejrzałem kilka filmików na YT, ale mam jeszcze kilka wątpliwości:
1. Kamerki będę używał do nagrywania w czasie wakacji i innych wyjazdów, będę montował to potem w iMovie i traktował jako pamiątki. Wolałbym kamerować w trybie linear, więc odpada 4k, pytanie czy najlepszym dla mnie wyjściem będzie 2,7k i 50klatek? Czy polecalibyście coś innego?
2. Czy muszę inwestować w jakąś lepszą kartę pamięci? Czy zgodnie z tym co tu https://forum.pcformat.pl/Karta-pamieci-pod-GoPro-Hero-7-Black-t przeczytałem wystarczy mi Sandisk Ultra A1 Cl.10 UHS-I
#gopro #kartapamieci #video #montaz
  • 7
  • Odpowiedz
@piotr900610: powyżej 30fps to do sportowych rzeczy raczej, normalne podróże obskoczysz w 4k30 (ale nie pamiętam, w jakim trybie). IMHO rozdzielczość > klatki.

Co do kart pamięci w GoPro to jest trochę loteria. W GoPro 7 jeszcze jakotako to działa jeżeli są po prostu szybkie, za to w 8 potrafi być problem.
  • Odpowiedz
@piotr900610: oczywiście, że ma być losowo :) No chyba, że klęka od razu to wtedy karta śmietnik.

Generalnie na początku jest spoko, sypie się tak jak już część karty zapełnisz LUB co częściej się zdarza - gdy coś pokasujesz i nie ma ciągłości danych. GoPro w tym ostatnim przypadku zaleca częste formatowanie karty
  • Odpowiedz