Wpis z mikrobloga

strasznie przetłuszcza mi się czoło i nos, czasem też pojawią się jakieś pojedyncze ropne krosty na czole, jesteście w stanie mi polecić jakieś kosmetyki do pielęgnacji twarzy, coby trochę okiełznać to czoło? Obecnie korzystam z jakiegoś żelu do mycia twarzy z serii natura siberica, ale niekoniecznie pomaga ( ͡° ʖ̯ ͡°) #dermatologia #kosmetyki #higiena
  • 11
@nicalibres: super, to się dziś wyposażę, a czy mogłabyś coś polecić do włosów o długości kilku cm które też mają tendencję do przetłuszczania? Myję głowę codziennie i pod koniec dnia już trochę gorzej bywa z kondycją włosów
@Cookiee jeżeli pracujesz w domu, albo nie musisz nigdzie wychodzić to bym radziła przecierpieć przez miesiąc i myć raz w tygodniu, później skóra głowy się przyzwyczai i nie będą się przetluszczać tak szybko, mi to pomogło i myje włosy tylko w sobotę
@Cookiee: @nicalibres: z tym myciem głowy to poleciałaś, w tenn sposób można sobie niezły syf wyhodować na łbie.

polecam mycie czymś delikatniejszym i coś mocnego tylko raz w tygodniu

a co używasz za kremu do twarzy tak btw? bo może w tym problem a nie w żelu do mycia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: kurcze zapomniałem zapytać o to dermatologa na ostatniej wizycie.

Fryzjerka jak ją o to zapytałem zrobiła wielkie oczy i się zapytała skąd taki pomysł w ogóle. Wiem, że ona nie jest od tego ale powinno jej się to chyba obić o uszy.
Masz jakieś źródło, które potwierdza wpływ codziennego mycia włosów na zmiany trądzikowe na twarzy?
@Cookiee chryste panie ( _)

włosy - myj tyle razy ile potrzebujesz delikatnym szamponem bez sls, raz w tygodniu z, dodatkowo peeling skóry głowy, powcieralabym też coś w skórę głowy bezalkoholowego, żeby nie podrażnić a uspokoić i nawilżyć.

twarz - czy oprócz żelu do mycia używasz czegokolwiek do pielęgnacji, czy tylko żel i woda? ( ͡º ͜ʖ͡º)