Wpis z mikrobloga

I #!$%@? #!$%@? test pappa stwierdził prawdopodobienstwo zespołu Downa na 1 do 140 co jest zgodnie z normami prawdopodbienstwem wysokim i teraz musimy #!$%@?ć 2k na SANCO zeby żona mogła normalnie funkcjonować

Nie róbcie testów PAPP-A

#ciaza #zalesie
  • 26
@virusriddle: a no i oczywiście na NFZ mozesz wziąć amniopunkcję która jest dosyc niebezpiecxna. Lekarka mówiła o sytuacji gdzie niezamożna para miała 1:17. Zrobili amniopunkcję, dziecko zmarło. Okazalo sie ze nie miało ZD
@sanderus aminopunkcja to ostateczność i jest w #!$%@? ryzykowna. Nam też lekarz o tym mówił ale u nas pappa wyszedł ok. 2k za badanie wydaje się sporo ale pozwoli też wiele zaoszczędzić później dobierając rzeczy pod dziecko
Bądź dobrej myśli i zacznij rozglądac się za psychologiem by w razie wu zacząć wcześniej żonie w głowie układać bo potem hormony baby blues itp
@sanderus: Wiem, że i tak będziesz się stresować, ale możechoć trochę pomogę. Poziom białka PAPP-A w polskiej populacji jest obniżony względem normy dla testu potrojnego (norma dla anglosasów), więc u nas częściej wychodzi zwiększone ryzyko. Jeżeli w USG było wszystko OK (przy założeniu USG robionego przez dobrego lekarza i pomiarów więcej niż tylko przeziernosci parkowej) a ryzyko gwałtownie się pogorszyło po skorelowaniu z PAPP-A to prawie na pewno wynika z powyższego.
@sanderus: #!$%@? jak tak teraz czytam swój komentarz to se myślę że głupio to zabrzmiało ale serio moja różowa była w pradze wyłącznie w celach turystycznych :D