Wpis z mikrobloga

Pytanie do alergików w #uk czym się leczycie? Już myślałem, że w tym roku jakimś cudem się uda, na próbę nie brałem żadnych leków ale od 2 dni jest dramat. Kiedyś brałem tabletki z Tesco i były to najlepsze tabletki na alergię ale już rok temu zmienili produkt i nie działało tak jak kiedyś. Szukam czegoś bez recepty bo nie mam czasu iść do GP
#anglia #alergia #medycyna
  • 17
@typeczek: W aptekach online można kupić rzeczy na receptę z 'konsultacją' online. Ja przetestowałem praktycznie wszystko, teraz biorę Xyzal (albo generyk Xyzalu, zależy co wpadnie), ale też mam od paru dni sporo ciężej, jakiś potężny #!$%@? zaczął pylić. Idę zaraz (jak otworzą apteki) po sterydy do nosa, poczytałem i bez recepty najlepszym sprayem do nosa wydaje się być Pirinase (albo co innego z fluticasone propionate). Sterydów jeszcze nie próbowałem, w Polsce
@motoinzyniere: Loratadyna testowana jeszcze za czasów w Polsce ale tak średnio działała niestety :(

@kwiatosz: U mnie z psikadłami jest ten problem, żę mam bardzo wrażliwy nos(nie tylko w czasie pylenia, po prostu) i jak tylko wsadzę coś do środka to zaczynam kichać jak #!$%@?, przez co nie jestem regularny jeśli chodzi o wszelkie spraye.
U mnie jest to samo, że alergia silniejsza w UK i nie wiem czy to
@typeczek: z tymi psikadlami do nosow trzeba uwazac bo wiekszosc ma jakis silnie uzalezniajacy srodek, niby dzialaja ale potem nie mozna przestac ich uzywac, gorsze od kokainy;) dziwne ze ich jeszcze nie zakazali..
Jesli to alergia na pylki to podobno jedzenie LOKALNEGO miodu pomaga, ale musi byc robiony przez lokalne pszczoly, zadne polskie czy chinskie miodziki;)
@kaktusak: Ten uzależniacz to Xylometazolina, pewnie też podobne. Jeśli krople mówią: nie używać dłużej niż 3/7 dni to ich używać w zasadzie nie należy w ogóle. Sterydowe są bezpieczne do długotrwałego stosowania.