Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu odebrałem #alfaromeo Giulia i kilka osób chciało żebym zdał relację jak samochód się spisuje.
Zrobiłem 6 tysięcy km i powiem krótko: ZAJEBISTA!!!

Silnik - miałem różne samochody o podobnej i większej mocy, ale to jak zrywna jest ta Alfa pomimo tylko 200 koni bardzo pozytywnie zaskakuje. 6,6 sekundy do 100 wydaje mi się, że jest wystarczające i narazie odpuszczam chipa. Spalanie z 6 tysia raczej energicznej jazdy to 10,8L.

Skrzynia - jest to ZF8HP jedna z lepszych konstrukcji na rynku. Komfortowa przy spokojnej jeździe, a w trybie sportowym przy zmianie biegu fajny efekt kopnięcia w plecy. Konfigurując samochód warto dodać łopatki bo robią super robotę podczas żwawszej jazdy.

Zawieszenie - to chyba największa zaleta samochodu. Jeszcze nigdy nie jechałem samochodem, który by się tak dobrze i pewnie prowadził. Miałem różne beemki, które były ok, ale ta Giulia w zakrętach zachowuje się jak by serio była przyklejona do asfaltu.

Elektronika - "radar" działa bardzo fajnie zarówno jeśli mówimy o aktywny tempomacie, jak o automatycznym hamowaniu w przypadku wykrycia zagrożenia. System inforozrywki jest mniej rozbudowany niż w Audi czy BMW ale mi w zupełności wystarcza, bo na dobrą sprawę to używam go tylko do słuchania muzyki. Do nawigacji wykorzystuję Android Auto, które działa ok ale tylko po kablu. Na duży plus, że system można obsługiwać nie tylko dotykiem ale też pokrętłem co jest moim zdaniem wygodniejsze.

Ogólnie to narazie nie mam się zbytnio do czego doczepić. Samochód jeździ i wygląda rewelacyjnie.
Gdybym drugi raz stał przed wyborem #audi #bmw #alfa to bez zastanowienia biorę włoszkę, co najwyżej zastanowiłbym się nad dołożeniem do wersji Veloce lub poszedł na całość z QV ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #motoryzacja
saycool - Miesiąc temu odebrałem #alfaromeo Giulia i kilka osób chciało żebym zdał re...

źródło: comment_1623443553WLAqurHOVvdStCgmVVpWKh.jpg

Pobierz
  • 47
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psylo: możliwe ale widzę że skrót QV jest często stosowany i od razu wiadomo o co chodzi. Samo Q mogło by wprowadzać w błąd, że chodzi o napęd Q4.
samym softem chyba możesz podciągnąć do tych 280 koni więc bym się nawet nie zastanawiał.


@Popularny_mis: Tak było w pierwszych rocznikach, obecne już mają różnice w osprzęcie pomiędzy 200 i 280 KM, więc sama modyfikacja softu tu raczej nie wystarczy. Zerknąłem na szybko na alfaholików i widzę, że ludzie się chwalą wynikami z hamowni z remapami rzędu 220 -> 250 KM, czyli wskok na 280 już nie jest taki prosty.