Wpis z mikrobloga

Hej weganie, pytanie może głupie, ale znalazłem przepis na pastę ze słonecznika koperku i rzodkiewki link

Ktoś robił może już coś podobnego i może powiedzieć czy nie mając płatków drożdżowych które są „ewentualnie” smak będzie bardzo na minus, czy jednak bez nich jest nawet lepszy smak? Z tego co wiem takie płatki dają trochę „serowego” posmaku i sam nie wiem już

Nie mam gdzie ich już teraz kupić bo w ani w Carrefourze ani lidlu anonimy bardziej w auchanie ich nie widziałem

#gotujzwykopem #weganizm #wegetarianizm
  • 14
@SpaghettiSupernova: Znaczy znalazłem sklep z takimi produktami na wagę jakieś 100 metrów od mieszkania, ale sobota i już zamknięty, dlatego nie wiem czy się nie wstrzymać jednak do poniedziałku @bambaryua: czyli teoretycznie mógłbym zrobić na pierwszy raz takie coś bez nich i nie byłoby większej różnicy?
@sked: Płatki dodają Ci smak umami i podbijają smak potrawy ze względu na naturalne glutaminiany które się w nich znajdują. Podobny efekt otrzymasz dodając glutaminianu sodu pochodzącego z innego źródła, np. kilku kropli Maggi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sked: ogromna różnica w smaku, jeżeli komuś ginie ich smak to znaczy że albo ma jakiejś trefnej jakości albo za mało ich dał ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio, dodatek płatków drożdżowych to zupełnie inny smak, ja uwielbiam, ale jest dość specyficzno serowy
Nie mam gdzie ich już teraz kupić bo w ani w Carrefourze ani lidlu anonimy bardziej w auchanie ich nie widziałem


@sked: Akurat dzisiaj byłem w Auchanie i widziałem je w dziale ze zdrową żywnością. Ale może nie w każdym są. Z innych supermarketów, to raz kupowałem je w Intermarche.
@paramyksowiroza: bida z nędzą tego też na stanie w domu nie mam XD @choramuchomora: a no to nie, jednak się wstrzymam do poniedziałku i kupię sobie paręnaście gram żeby mieć na 2/3 razy żeby zobaczyć co i jak z nimi :) @Szysznik: chodziłem szukałem nie znalazłem, pytałem obsługi na 5 osób 3 nie wiedziało o czym mówię, jedna skierowała mnie na płatki śniadaniowe kolejna na kasze ryże itp. (