Wpis z mikrobloga

PRZEPROSINY PRZEBŁAGALNE NA NIEDZIELĘ

Szanowni Ateiści i Agnostycy oraz Wy, Rozumie i Godności Ludzka - PRZEPRASZAM!

Przepraszam Was w imieniu Narodu Polskiego, wszystkich Polek i Polaków (biskupi mogą przepraszać w imieniu nas wszystkich, to ja też), za:

biskupów, rozpasanych jadłem, napitkiem, mamoną oraz bezkarnością;

księży pedofili przenoszonych z parafii na parafię i chronionych przed odpowiedzialnością przez purpurowe, niestety, nie ze wstydu, szefostwo;

za odebranie godności oraz prawa do decydowania o własnym ciele kobietom;

koncern medialno geotermalno edukacyjno finansowy z Torunia;

słowa nienawiści padające co niedzielę z ambon;

katolicką pychę i pogardę dla ludzi inaczej myślących;

prześladowanie LGBT;

odbieranie wolności przez kościół katolicki nie tylko swoim wiernym, pal ich licho, ale też niewierzącym w wymyślone przez niego bajki;

rozwody kościelne dostępne tylko dla szefów telewizji publicznych;

wszystkie wały finansowe kleru;

a także za PiS, Konfederację i innych polityków, którzy nieustannie upokarzają nasze Państwo, stawiając go w pozycji podległości wobec kleru

oraz te wszystkie koszmarne pomniki JPII

Więcej powodów do przeprosin nie pamiętam, ale będę wdzięczen za dopiski ubogacające powyższą litanię - też przeproszę i jeszcze plusa dam, bez żadnej cołaski i żądania świadectwa apostazji...

#polska #heheszki #bekazkatoli #bekazprawakow #bekazpisu #neuropa #4konserwy
  • 25
@genesis2303: Jak rozumiem z np. tuszowaniem takiego okrucieństwa jak pedofilia przez księży/biskupów też ci się żyje dobrze i w ogóle ci to nie przeszkadza? Za to też będziesz przepraszał księży?
Zresztą, skoro podobno jesteś agnostykiem to raczej masz przekonanie w głowie, że kościół najprawdopodobniej bazuje kłamstwie. I to ci także odpowiada, że w te kłamstwa ten właśnie kościół wciąga na przykład twoich bliskich, którzy tracą czas i swoje pieniądze na coś
Jak rozumiem z np. tuszowaniem takiego okrucieństwa jak pedofilia przez księży/biskupów też ci się żyje dobrze i w ogóle ci to nie przeszkadza?


@JamKarzeu2: nie musi mnie to w ogóle obchodzić, to jest sprawa dla służb, jeśli mamy wadliwe służby to nie wina moich sąsiadów, kościół to nie demokracja żeby sobie mogli wybrać biskupa, natomiast sama pedofilia jest obecna w wielu grupach społecznych, na szczytach władzy czy w tym zadręczonym LGBT
@genesis2303: Dziękuję @JamKarzeu2, że zwrócił Ci uwagę na szyderczość mojego wpisu, może słabą i mało zręczną, nie mnie oceniać, ale gwoli lepszego zrozumienia z Twojej strony, popełniłem go, bo irytuje mnie strasznie świadoma maniera, chociaż to pewnie za słabe określenie na takie postępowanie, polskiego kościoła katolickiego polegajacego na tym, że uzurpuje sobie on prawo do przemawiania w imieniu Narodu Polskiego (duże litery to z mojej strony też celowy zabieg i
nie musi mnie to w ogóle obchodzić, to jest sprawa dla służb, jeśli mamy wadliwe służby to nie wina moich sąsiadów, kościół to nie demokracja żeby sobie mogli wybrać biskupa, natomiast sama pedofilia jest obecna w wielu grupach społecznych, na szczytach władzy czy w tym zadręczonym LGBT też.


Ehh chyba znowu nie zrozumiałeś. Tu nie chodzi TYLKO o pedofilię. Tylko o jeszcze ukrywanie tego. Nie przez samego księdza pedofila (bo to zrozumiałe
że uzurpuje sobie on prawo do przemawiania w imieniu Narodu Polskiego


@Takiseprzecietniak: podobnie jak progresywiści w imieniu agnostyków, czego mam po prostu serdecznie dość, nie wpisuje się twierdzenia, które we wpisie zawarłeś, ale miło że przyznajesz, iż pisanie o prześladowaniu lgbt przez kościół było szydercze. Katolicy to ludzie jak wszyscy inni, jak organizacja na którą wierni nie mają zbyt dużego wpływu coś powie to jest klasycznie rozciągane na całą grupę, podczas
Ehh chyba znowu nie zrozumiałeś. Tu nie chodzi TYLKO o pedofilię. Tylko o jeszcze ukrywanie tego. Nie przez samego księdza pedofila (bo to zrozumiałe że chce on uciec od zasłużonej kary) ale przez resztę księży i biskupów. Unikanie kar za pedofilie i ukrywanie jej za wszelką cenę to nie jest to samo co gdy jakiś pedofil, który jest nie wiem - sprzedawcą w sklepie dokonuje tego przestępstwa. Właściciel sklepu dowiedziawszy się czegoś
@genesis2303: Powiem szczerze, że wobec Twojej odpowiedzi czuję się trochę bezradny. Jest w niej tyle nonsensów, tyle zakłamywania rzeczywistości, a nawet kłamstw (jak to o niszczeniu kościołów), że po prostu nie wiem jak z Tobą rozmawiać, jakich jeszcze argumentów użyć, żebyś złapał kontakt z polską ziemią.

Dlatego wybacz, ale nie widzę większego sensu w naszej dalszej rozmowie, bo obaj tylko tracimy czas. Jedyne co mogę zrobić, to pogratulować Ci dobrego samopoczucia.
@Takiseprzecietniak: nie ironiecznie - nie mam tablicy, ale również nieironicznie mogę nazwać cię po prostu lewicowcem lewakiem był print_screen i tego pokroju, da się zdecydowanie odczuć różnicę. Ty jesteś po prostu lewicowcem z którym się po prostu nie zgadzam szczególnie jeśli idzie o szastanie tymi agnostykami, bo nie ma monopolu na agnostyków i to w zasadzie tyle.

Wandalizm dokonywany na kościołach jest faktem, chcesz możesz czepiać się słówek, ale pisanie sprayem
@genesis2303:

jasne, że inaczej by to wyglądało, czego z całego serca katolikom życzę.

Ja również naturalnie

No mają do przeskoczenia beton, tylko co może babcia dla której to pośrednik w życiu pozagrobowym? Masz choćby kanał Szymona, który jest katolikiem a krytyka tego tematu była wielokrotnie, tak że to nie jest tak, że katolicy są jakoś szczególnie cicho, nie mniej kościół nie jest demokracją, nie działa darcie #!$%@? na ulicy czy inne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@genesis2303: Okej, teraz dopiero przeczytałem co odpisałeś Przeciętniakowi.
Wychodzi na to, że ty chyba serio masz ogromny problem z lewactwem xD bo cały czas na argumenty odnośnie kościoła, ty krytykujesz lewactwo. To nie ty przed chwilą pisałeś, że zajmowanie się czymś do czego nie należysz to robienie kurtyzany z logiki?

I przykro to stwierdzać, ale obawiam się że Przeciętniak miał rację pisząc, że dyskusja z tobą nie ma sensu. Twoja argumentacja
Nie widzę żadnej różnicy między twoją retoryką, a retoryką znanego, bardzo mocno katolickiego wykopka o nazwie bartolomis. I niestety ta retoryka nie ma za dużo wspólnego z logiką


@JamKarzeu2: Może to przypadek, może nie, nawet miałem o nim wspomnieć, bo skojarzenie narzucało mi się mocno, ale nasz dyskutant prezentuje logikę bartolomisa niemal 1;1, z tym, że @bartolomis mnie mówił, że jest ateistą, a nie agnostykiem ( ͡º ͜ʖ͡
nudy

nudy

nudy


To nie jest tak, że takich rzeczy nie da się udowodnić. Niedawno o tym pisałem. Jak idę do sklepu po pieczarki, a w sklepie nie ma wagi, to nie mam pojęcia ile napakowałem tych pieczarek do torebki foliowej. Mimo tego mogę ze 100% pewnością odrzucić różne twierdzenia. Na przykład takie, że do tej torby zapakowałem 20 ton pieczarek.

To, że nie znamy odpowiedzi na jakieś pytanie, NIE oznacza że
genesis2303 - > nudy

 nudy

 nudy

 To nie jest tak, że takich rzeczy nie da się ...

źródło: comment_1623534913Zvy0mJKqfjGdquTWJ2GHeK.jpg

Pobierz
@bartolomis: nie wiem kim jesteś, ale dla ciebie też mam historię, kiedyś lat temu naście zdarzyło mi się pić piwo i gadać ze znajomkami o rapie, no i ktoś tam a tę nową płytę Peji słyszałeś? Ktoś inny, ale Pezet to pozamiatał i nagle wyrywa się taki najmniej ogarnięty znajomek - a słyszeliście najnowszą płytę Dody?
To się chyba nazywa deja vu, które niektórzy też rozpatrują jako przesłankę za istnieniem boga,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Takiseprzecietniak: No i wywołałeś wilka z lasu, teraz będziemy mieli przesrane XD

@bartolomis: a dla pana plusik za klasyczny bartolomisowy komentarz XD widzę, że nawet po banie - emocje nadal żywe. Doceniam

@genesis2303: Już praktycznie śpię, więc dzisiaj się do tego nie odniosę, ale właściwie bardzo dużo pisałem między innymi o tym w komentarzach pod tym wpisem : https://www.wykop.pl/wpis/58112925
Jest tam również analogia z pieczarkami.
I nie wiem, czy