Wpis z mikrobloga

Czy również macie wrażenie, że #copywriting to jakieś bagienko? Jak widzę 6 ziko za artykuł dla sieci RTV na ok. 4000 znaków, parę stron briefu i termin na jutro...odmawiam. Albo stawki agencji po 6-15zl za teksty. Stawki dla studenta, co sobie dorabia. A nie realnej dzialalnosci, ktora na koncu miesiaca rozlicza sie z Panstwem skladkami. Przy takich stawkach to sie nie oplaca, bo na ZUS sie nie zarobi, a gdzie prąd, lokal itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jasne, ze zdarzalo sie pisac za wiecej. Nawet pare stowek za tekst. Ale mam wrazenie, ze to całe pisanie to jakies bagienko, ktore wymaga tony czasu, a zarobki nieadekwatne do czasu. Takie cos-nic. #firma #biznes #copy #pisanie #pisaniewinternecie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosiek30: ja ostatnio próbuje pisać teksty na swoją stronę i podziwiam jak komuś chce się pisać teksty za 10.
Żeby to miało jakiś sens to trzeba się chwilę zastanowić a tu czas leci.

No chyba że to wygląda tak że piszesz zdanie a potem tylko zmieniasz kolejność
Jak widzę 6 ziko za artykuł dla sieci RTV na ok. 4000 znaków


@Kosiek30: Zaraz, zaraz, nie znam się na slangu, czy ziko to odpowiednik złotówki, dziesięciu złotych czy stu?

Gdzie takie ceny są? Z ciekawości bym zlecił (na byle jaki temat) aby zobaczyć co otrzymam
@Mutare_mundi: złoty. Pewna agencja z Poznania :-) Ale taka średnia z agencji jaką spotykałem to między sześć a 15 zł za artykuł na współpracy biznesowej.

Ogólnie nie piszę od dziś, tak pobocznie to uzbierałoby się nawet 14 lat. Zdarzało się pisać nawet dla największych grup medialnych w kraju. Ale jak próbowałem uczynić z tego realną odnogę biznesu, a może nawet trzon, to ostatnio mi zbrzydło. Niby Ziarnko do ziarnka, ale jak