Wpis z mikrobloga

Nie wiem ile z was ogarnia kosza ale przekładając Roberta Lewandowskie na warunki Koszykarskie to jest idealnym zawodnikiem 3&D, zawodnikiem, który jest świetną 2-3 opcją ale sam drużyny nie pociągnie. Taki Klay Thompson. I nic się nie da z tym zrobić. Robert nigdy nie powinien brać udziału w rozmowach o byciu najlepszym piłkarzem świata bo nie jest nawet najlepszym piłkarzem w Bayernie. Ale wiem, że coś takiego jest ciężko do ogarnięcia dla kibiców piłki, bo taka jest specyfika tego sportu, że patrzymy tylko na to kto ile goli strzelił in the end. Możemy podyskutować zapraszam.
#mecz #sport #reprezentacja #pilkanozna #euro2020
  • 25
Rozumiem o co ci chodzi i w sumie ciekawe.

Wg mnie bardziej Durant. Absolutnie topowy scorer, potrafi sam wygrać mecz, ale tak jak wczorajszy mecz pokazał, potrzebuje kogoś drugiego do wygrywania. I ten drugi nie musi być lepszym zawodnikiem, po prostu musi być komplementarny + mental.
@Jrv20: Nikt nie twierdził, że jest najlepszym piłkarzem na świecie. Chyba, że jacyś fanboye, których zdanie się nie liczy. Jest wybitnym graczem na swojej pozycji, obecnie chyba najlepszą dziewiątką i tyle. Wykręca świetne liczby pod względem goli w klubie, walnie przyczyniając się do sukcesów Bayernu, a to najlepsza drużyna Europy z zeszłego roku. Piłkarz kompletny, będący obecnie na topie.
@XdareckiX: Właśnie nie jest piłkarzem kompletnym, kompletne 9 to goście jak Henry albo Ronaldo, Zlatan w prime, goście którzy potrafią sobie wykreować pozycję.
Tak tak rozumiem, zgadzam się po częsci bo Durant to zawodnik top 1-3 w NBA Robert na takim poziomie nigdy nie był.


@Jrv20: Bzdura. Durant w Treflu Sopot też raczej nie ogra Lakersów. Lewandowski, Messi, Ronaldo. Żaden z nich nie wygrał mistrzostwa świata, pomimo, że są wybitni. Brakuje jakości drużyny
@Bounty: Ale ja nie mówię, że musi wygrać mistrzostwo ;) A teraz powiedz mi kiedy ostatnie Durant nie wprowadził swojej drużyny do PO. Od "najlepszego piłkarza świata" trzeba wymagać minimum czyli wyjścia z grupy.
@Jrv20: xD tyle powiem. Nie porównuj koszykówki do futbolu bo to nie ma żadnego przelozenia. Pilka nozna jest duzo bardziej zespolowa i nie ma czegos takiego ze zawodnik sam wygrywa mecz. Zreszta podales przyklad takiego cr7 no spoko wygral euro 4 lata temu ale np w 2014 portugalia nie wyszla z grupy
@Jrv20: nie zgodę się, mimo prób nie da się porównać sportu gdzie gra 5 osób do 11 osobowej drużyny, ale jakbym miał jakkolwiek porównać Lewego do nogi to byłby to center wybitnie uzdolniony w ataku bez rozgrywającego, taki Embiid wrzucony np do Magic albo Pistons
@Jrv20: Henry nigdy nie był 9. Dużo grał na skrzydłach albo cofał się głęboko, lubił mieć miejsce na rajdy, coś jak wczesny Messi. Brazylijski Ronaldo to jedna z najlepszych 9 na świecie, podobnie jak Suarez, Ibra, Szewczenko, Inzaghi, Van Nistleroy, można tak wymieniać sporo. To typ pilkarza mniej zaanagazowanego w kreacje a bardziej wykańczającego akcje, często grającego na szpicy. Wypisz wymaluj Lewandowski.
@Jrv20: Ale czemu kreowania sytuacji ma definiować bycie najlepszym gdy chodzi o napastnika, Cristiano Ronaldo w ostatnich latach też rzadziej niż częściej zupełnie samemu strzela bramki, a mimo to jest uznawany za najlepszego w historii razem z Messim. Robert w zeszłym roku zdobył kosmiczne liczby, przebił swoje xG o prawie 9 punktów strzelając z niemożliwych sytuacji, a mówienie, że nie jest najlepszym zawodnikiem w Bayernie to już kompletny żart.
@parooow: Dlatego użyłem porównania do 3&D odpowiednikiem centra może być taki zawodnik jak Ronaldo/Messi, którzy samą swoją obecnością zrobią różnice na boisku poprzez swoją dominacje
@Jrv20: No właśnie żaden center w historii nigdy nie dominował bez jakiegokolwiek wsparcia (Shaq, Hakeem, Kareem, Embiid, Jokic) Messiego i Ronaldo porównał bym do skrzydłowych którzy zawsze mieli większy wpływ na grę
Robert nigdy nie powinien brać udziału w rozmowach o byciu najlepszym piłkarzem świata bo nie jest nawet najlepszym piłkarzem w Bayernie


@Jrv20: No chyba nie powiesz mi że najlepszym piłkarzem w Bayernie jest Muller, Kimmich czy Gnabry? Brak Roberta był widoczny w dwumeczu z PSG, dlaczego ten twój najlepszy piłkarz Bayernu (ktokolwiek nim jest) nie dał im tego awansu?

Wam się już w głowach zaczęło mieszać po tej porażce Polaków, nagle
@Back_Space: Tak uważam, żę Muller i Kimmich są lepsi. Jak poczytasz moje wpisy z ostatnich 6 miesięcy to ja tak od zawsze twierdziłem. Po prostu x goli strzelonych przez dostawienie nogi nie robi na mnie wrażenia, zwłaszcza w tak dziadowskiej lidze jak bundesliga. Co nie znaczy, że uważam Roberta za słabego gracza.
Tak uważam, żę Muller i Kimmich są lepsi.


@Jrv20: No to powtarzam moje pytanie z poprzedniego komentarza: Brak Roberta był widoczny w dwumeczu z PSG, dlaczego ten twój najlepszy piłkarz Bayernu nie dał im tego awansu?

zwłaszcza w tak dziadowskiej lidze jak bundesliga


@Jrv20: rozumiem że Liga Mistrzów, którą Lewy zdobył niecały rok temu (i w której również był królem strzelców), także jest dziadowska?

W ogóle nazywać 3 najlepszą ligę