Wpis z mikrobloga

@Zeronader: panika i czas reakcji na poziomie emeryta. Spójrz chociażby na kompilacje typu stop cham, wielu ludzi reaguje z wielosekundowym opóźnieniem i nie wykonuje manewrów, które pozwoliłyby uniknąć kolizji.
Sam wczoraj trafiłem na rowerze na idiotę, który wyprzedzał na trzeciego, gdyby nie moja reakcja i ucieczka, typ by we mnie uderzył bo pod kaskiem nawet nie zdążyły mu żadne przekaźniki zadziałać i jechał jakby nigdy nic.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@goferek: rowerzyści i piesi (głównie kobiety) czują się uprawnione do zmiany strony na lewą na zakrętach, bo jest krócej. Żadna nie ustąpi, bo ona chce ściąć ten zakręt. No nie rozumiem tego. Choćby miała wejść w osobę która idzie prawą stroną, to nie odpuści xd

Swoją drogą kobiety na drodze są zajebiście zawistne, chyba jeszcze nie widziałem żeby kobieta w korku wpuściła kogoś kto wjeżdża z podporządkowanej xD
może gdyby rowerzyści dowiedzieliby się, że ruch prawostronny również ich obowiązuje to nie byłoby takich kolizji


@Ibadi:

jak się jeździ lewą stroną to takie efekty


@kowalkowskij: akurat jazda lewą stroną była zalecana w tym przypadku. Film jest ze Szkocji (the Sun w rogu powinno zdradzić że to UK). Widziałem w tamtym tygodniu już na redditcie. Główny błąd obu rowerzystów to niewykorzystanie dzwonka, ja zawsze na kanałach dzwonię przed zwężeniami, w
@Zeronader: @goferek: Ja mam wrażenie, że mało doświadczeni rowerzyści nie mają wyćwiczonych odruchów i w takim momencie zamiast hamować, to panikują, puszczają wszystko i nie kontrolują roweru w żaden sposób, po prostu jadą jak jechali.
@wajdzik: dobra, to ruch lewostronny
nadal któryś z nich jechał pod prąd, w ciasnym zaułku bez widoczności, nad przepaścią do wody, bez zachowania szczególnej ostrożności. To taka typowa kolizja, której bez problemu można było uniknąć z odrobiną pomyślunku o tym co się właśnie robi.