Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Zastanawiam się nad instalacją instalacji fotowoltaicznej do 10kW, dostałem propozycję na głównym falowniku na poniższym sprzęcie. Mam jeszcze dostać ofertę na mikrofalownikach i opcję na gruncie i dachu, bo obie możliwości wchodzą w grę.

Na ten moment chciałbym zapytać, czy może ktoś z Was ma instalację na poniższych komponentach i ma jakieś zdanie na jej temat?

Inwerter FOX ESS
Panele Jager Plus 144 / Risen / RSM144-6-395M-42M G2.3

I pytanie, bo jeden z oferentów paneli stwierdził, że dzięki instalacji na mikrofalownikach zysk energii jest o 10-15% wiekszy, dzięki lepszemu wykorzystaniu - czy to prawda?

Moje zużycie to praktycznie 9-5kW/rok, więc instalacja będzie niestety na styk, ale wiadomo, nie chce przekroczyć 10kW, a właśnie ten człowiek powiedział że dzięki mikrofalownikach na 10kW nazbieram ok 11kW.

#fotowoltaika #panelesloneczne #solary
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shav_Arth: nie porównuj foxa do solaredge. Solaredge to najwyższa półka i wymaga optymalizator na każdy moduł, więc koszt dużo wyższy (200 zł około na moduł)
  • Odpowiedz
Foxessa mogę polecić, solidne wykonane falowniki, świetny polski serwis, pełne wsparcie techniczne, bardzo dobry stosunek ceny do jakości
  • Odpowiedz