Wpis z mikrobloga

@Anck-Su-Namun: lepiej byloby gdyby mowil po portugalsku i mial tlumacza na polski, bo jego angielski jest bardzo slaby, pokaleczony i malo zrozumialy. Po co na sile mowi w obcym dla wszystkich jezyku? Mowil by w swoim, byoby plynnie i z niuansami, a tlumacz by dokladnie oddal, co chcial powiedziec.
A tak wychodzi ze mowi "ja kolo slupek, ten duzy z lewo uwazac, nie bac ale uwazac bach bach, ten duza, uwazac".
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun:
nic z tego nie wynika, równie dobrze mógł raz to powiedzieć podczas półtoragodzinnej (albo i dłuższej) odprawy, rozumiem, że jak przykładowo wy idziecie na 90 minutowy wykład na uczelni, to po takim jednorazowym przesłuchaniu takiego wykładu od razu znacie wszystko na pamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
od kilku miesięcy było wiadomo, że gramy ze Słowacją, od początku było wiadomo ile ten mecz znaczy, od początku było
  • Odpowiedz
@dzikireks: Nawet moi dziadek Niemiec go rozumie, nie znając angielskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to bardzo dobrze mówi po ang, spokojnie, średnio ogarnięty orangutan by ogarnął co mówi. Ale to jednak trzeba wpuścić uchem i zakodować, a nie drugim wypuścić.
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun: I ten lewandowski który jako jedyny z reprezentacji naprawdę mówi po angielsku i tłumaczy reszcie na język ich dziadów ;D Kadra z miedzynarodowym doświadczeniem, moze jednak boniuś powinien pomysleć dwa razy, ze te głąby w cv naściemniały z tym angielskim i zatrudnić tłumacza.
  • Odpowiedz
Czy dobrze rozumiem? Sousa przewidział dokładnie jak stracimy bramkę plus dodał jak można temu zapobiec i stało się tak jak mówił z wyjątkiem krycia które nasi zawodnicy mieli w dupie?


@danveld666: tak.
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun: to ,że ktoś mówi bez akcentu oznacza, że jest bardziej zrozumiały? Szczerze to ja mimo, że dość dobrze znam angielski po szybkim przesłuchaniu materiału miałem problem ze zrozumieniem co chciał przekazać trener. Poziom angielskiego jak na to stanowisko według mnie kiepski.
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun Przestań bronić tego cygana. W każdym z towarzyskich meczów grał innym składem i ustawieniem. Bawił się w eksperymenty zamiast wypracować schematy gry i takie są teraz efekty.
  • Odpowiedz
@Anck-Su-Namun: ale januszerka w komentarzach. przecież to oczywiste że mieli wytyczne. Problme nie polegał na tym, że im trener nie powiedział co robić, tylklo na tym, że przez chaotyczne zarządzanie maksymalnie utrudnił egzekwowanie wytycznych, szczególnie gdy już grali w 10.
  • Odpowiedz
@peszmerd: Jako jedyny w tym wątku masz rację co do angielskiego Sousy. Jest drewniany, ale wystarczający dla osób z krajów nieangielskojęzycznych. Tym bardziej dla zawodników, którzy otarli się o zagraniczne ligi. Niezależnie od tego, reszta też ma rację, że dokladnie przewidział najbardziej niebezpieczne miejsca/sytuacje/zawodników.
  • Odpowiedz
@Wurzel: według mnie potwierdził, że nie ma pojęcia o budowaniu dużyny narodowej, skoro ogranizacja gry szwankowała i zadania nie były wypełnione. Każdy analityk może rozpracować przeciwnika, sztuką jest skutecznie ustawić zespół aby zrealizował plan.
  • Odpowiedz