Wpis z mikrobloga

  • 0
@przeczki: Na razie i tak nie mam kluczy do skrzynki na korytarzu - po 19 będę mieć. Zakładając że nie ma uziemienia i uda mi się przywrocić prad poprzez skrzynke na klatce, mozna uzytkowac tę lodówkę bez strachu?
  • Odpowiedz
@onionhero: raczej nie, bo będzie kopać prądem. Chociaż przyczyna może być jakaś prosta, np. kabel zasilający się przetarł i dotyka do obudowy. Lepiej zadzwonić po kogoś kto się zna
  • Odpowiedz
@marek22: nie mam pojęcia co. Kuchenka jest podpięta pod energię elektryczną, ale też próbówka nic nie wykazuje. Cała reszta była wyłączona z gniazdek. Może puszka pomidorów się jakoś naelektryzowała?
  • Odpowiedz
@onionhero: Ten wytopiony kawałek stolnicy to jest znak na naprawdę dużą energię - elektrostatyka mogłaby czarną plamkę co najwyżej zrobić. Po drugie - niezwykle mało prawdopodobne jest, żeby spowodowało to przepływ energii w sieci wywalający bezpiecznik nadprądowy.
Możliwe, że nie tylko stolnicę stopiło, ale też przyczynę zwarcia - albo do obudowy lodówki albo do czegoś, czego ta stolnica dotykała drugim końcem.
  • Odpowiedz