Wpis z mikrobloga

Źródłem fenomenu Bartosiaka jest hermetyczny język, prostota wyjaśnienia i obietnica alternatywy dla polskiej polityki

ZNALEZISKO

Fenomenowi Jacka Bartosiaka nie sposób zaprzeczyć. To niezwykłe, że osoba, która zajmuje się raczej mało popularną dziedziną, jaką jest polityka międzynarodowa, zebrała tak liczną rzeszę odbiorców. Na czym polega klucz do sukcesu Bartosiaka?


TLDW:

Jacek Bartosiak wymyślił własny hermetyczny język, dając swoim odbiorcom poczucie wejścia w krąg ludzi, którzy posiedli tajemną wiedzę.

Bartosiak często powołuje się na ważne spotkania z ważnymi ludźmi. Jest to jednak wiedza zupełnie nieweryfikowalna.

Geopolityka jest atrakcyjna, gdyż daje łatwy schemat wyjaśniania skomplikowanych procesów i nadzieję na alternatywę dla polskiej polityki.

Retoryka Bartosiak odwołuje się do dwóch cech polskiego charakteru narodowego: kompleksu wobec Zachodu i niechęci do polskich elit.



#neuropa #geopolityka #bekazprawakow #swiat
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yeron: kiedyś lubiłem go słuchać ale w pewnym momencie zacząłem mieć z nim jeden problem: mówi że zna ważnych ludzi. A żeby znać ważnych ludzi to trza mieć układy a żeby być w układzie z .....
No właśnie to mnie martwi z Bartosiakiem.
Z kim jest.

A co do geopolityki to jest fajne narzędzie dla wojskowych bramy smoleńskie i te sprawy.
Ale państwa to nie tylko bramy się ludzie