Wpis z mikrobloga

Pytanko.Na wypisie z SOR dostałem zalecenie kontrola ortopedyczna z RTG za 10 dni i skierowanie do poradni.Ale termin na za miesiąc a RTG trzeba kontrolnie JUŻ ZROBIĆ.Więc pytanie:
-jak przyjdę z buta do poradni w szpitalu,pokażę skierowanie i wypis,że kontrola konieczna w ciągu tygodnia,to mnie przyjmą czy mogą powiedzieć,że nie,czekaj se miesiąc i to nie ich wina,że są kolejki?
#zlamanie
  • 21
@pracze-odrzenskie: Rtg z opisem. Jak coś będzie nie tak to raczej będzie na opisie i będziesz dalej myślał. Albo idź tak, żeby ziomek co opisuje był na miejscu i mu powiedz po co robisz rtg i żeby to uwzględnił w opisie.

Ortopeda prywatnie jest drogi i też nie dostaniesz się z dnia na dzień.
@pracze-odrzenskie: Tak czy inaczej musisz iść do ortopedy. Tylko jak w opisie będziesz miał napisane, że coś jest nie tak to będziesz wiedział, żeby starać się o wizytę u ortopedy na już. Ten co opisuje zdjęcie nie jest ortopedą.

W każdej poradni mają swoje zasady, więc nie wiem. Jak jesteś w stanie iść to myślę, że warto, może uda ci się wyprosić jakąś szybszą wizytę.
@r4do5: A więc tak.Jakimś cudem dodzwoniłem się na wiecznie zajęty numer poradni w szpitalu gdzie wsadzano mi gips."ło Jezu,bo ja mam złamanie wieloodłamowe,trzeba szybko zrobić kontrolę,a terminy na za pół roku"."Ma Pan skierowanie?,kto Panu tą girę gipsował? Chwila zapytam lekarza......Halo? Pan przyjdzie w czwartek,doktor będzie dwie godziny przyjmował i to zobaczy."

Normalnie cuda na kiju jakieś.Termin do specjalisty w Polsce za 3 dni :-)

Gówno wierzę tej babie w rejestracji,boję się,że
@r4do5:tylko właśnie jak to jest z tym RTG.Mi się wydaje,że na nfz robią TYLKO prześwietlenie,które robi technik-on nie ma uprawnień do opisu badań i nie zna się na tym.Dostajesz gołe prześwietlenie bez opisu.Opisuje przecież lekarz radiolog.A to już pewnie potrzebne skierowanie do lekarza radiologa.
No bez kitu,nie wierzę,że nawet prywatnie za 40 Zeta robi ci prześwietlenie lekarz radiolog i jeszcze je opisuje.Na suchy chleb by nie zarobił.
@pracze-odrzenskie: Jak masz na skierowaniu napisane z opisem to radiolog zrobi ci opis, najczęściej wtedy kiedy będzie, czyli jeśli będzie tego samego dnia co zrobisz zdjęcie to jest duża szansa, że opisze na ten sam dzień.

Radiolog przychodzi do pracy np. na 4 godziny co 2 dzień i w tym czasie opisuje wszystkie zdjęcia, więc nie ma w tym nic dziwnego, że zarobi na siebie.
@r4do5: Byłem,wysiedziałem się 5 godzin.Moje RTG mu nie pasiło,musiałem iść na 1 piętro zrobić jeszcze raz.”Ło Jezu panie,ma prześwietlamy tylko do 18:00 a ,już 18:30,muszę iść na oddział,nie przyjmę Pana!".Ale z wielką łaską i fochem mi to prześwietlił.Z powrotem na dół,do gabinetu."Za 4 tyg,kontrola,leczymy zachowawczo".Następna wizyta równiutko 12 lipca.
Także,dostałem się bez odległych terminów z dupy.Ale swoje musiałem odstać.Mam teraz uraz psychiczny i przy następnym złamaniu nigdzie nie pójdę i będę
@r4do5: No a więc byłem dzisiaj na kontroli ortopedycznej i sprawy wyglądają podejrzanie optymistycznie.Na zdjęciu RTG widać postępujący zrost kostny,lekarz kazał ściągnąć gips,chodzić sobie o kulach i obciążać stopę na granicy bólu.Spojrzał tylko na zdjęcie RTG.Nie zalecił żadnej rehabilitacji czy fizjoterapii.
Czy to możliwe,że goi się w tak krótkim czasie? Żarłem dużo wapnia,witaminy D i magnezu.
Stopa jest lekko spuchnięta i to tyle.
Iść do innego lekarza czy zaufać temu?