Wpis z mikrobloga

@janek_kenaj: ja tez tak mowilam, ale to nie jest lewicowy wymysl. Akurat znam sporo czarnych w polsce i to slowo było uzywane przeciwko nim. Oczywiscie sa tacy, którzy maja #!$%@?, ale sa tacy których to boli. Tak samo mnie boli np jak ktos na wykopie nazwie mnie p0lką xd bo t9 slowo jest po prostu nacechowane negatywnie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@janek_kenaj: trzeba było napisać "samiec człowieka ciemnej karnacji"
Nie jestem lewakiem wg mnie murzyn nie jest obraźliwe ale zastanawiam się czy gdyby biały popełnił takie przestępstwo to twoj tytuł brzmialby

"Białas... "
Czy właśnie tak jak zrobiła moderacja
"mężczyzna..."
  • Odpowiedz
Zdradzę ci sekret: Świat nie kręci się tylko wokół Polski.


@janek_kenaj: No to chyba wszystko w porządku? Nikt Ci nie usunął tej ważnej dla ludzi w Polsce informacji, że złapano przestępcę w USA. Więc o co ten raban?

NO CHYBA że chodziło Ci właśnie o tego "murzyna" i teraz masz ból dupy, bo rasistowscy koledzy z wykopaliska mogą nie dostrzec o kogo chodzi i nie wykopać.

Mam tu dla Ciebie idealne
  • Odpowiedz
@janek_kenaj: Generalnie to mi już w podstawówce mówiono, że to słowo jest obraźliwe, więc zawsze używam czarnoskóry.

Pytanie: po co pisać murzyn? Czy jak w P*lsce ktoś popełni przestępstwo to tak samo ma być headline "Białas popełnił przestępstwo"?
  • Odpowiedz
Całe życie mówiłem ”murzyn". Nie za bardzo nadążam za lewacką nowomową


@janek_kenaj: Pomijając słuszność lub jej brak w kwestii ewolucji języka, to zdajesz sobie sprawę, że to trochę tak, jakbyś napisał, że pierzesz na tarce w rzecze, bo nie nadążasz za lewackim umaszynowieniem i sugerował, że to coś, czym warto się chwalić? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz