Wpis z mikrobloga

Hedy Lamarr.

Urodziła się w 1914 r. w Wiedniu w rodzinie zamożnych węgierskich Żydów.

Zaczyna grać w filmach w 1930 roku w niemieckim i austriackim przemyśle filmowym. W 1933 roku gra scenę nagości, a także wychodzi za mąż.

W 1938 roku wznawia swoją karierę aktorską w Holywood, gdzie przez następne 20 lat odnosi ogromne sukcesy jako jedna z czołowych aktorek studii.

W 1942 r. uzyskuje patent na wynalazek systemu kierowania torpedami za pomocą sygnału radiowego o zmiennej częstotliwości. Zasada ta została później wykorzystana w wielu innych urządzeniach.

Mówi się, że Hedy Lamarr jest wynalazczynią. Potępiamy tę opinię jako obłąkane i niebezpieczne rozmiękczanie mózgów w obecnym społeczeństwie. To jest nonsens.

W prawdziwym świecie nie ma cudów. Zbadajmy więc, co się naprawdę dzieje.

W latach 1940-tych było to też zbyt dużym nadużyciem zaufania ludzi, aby mieć obraz aktorki rysującej w wolnym czasie schematy elektryczne, stąd jako drugi wynalazca w owym patencie wymieniony został jej przyjaciel George Antheil.

George Antheil jest Amerykaninem pochodzącym z rodziny niemieckich emigrantów. Był muzykiem i pisał muzykę do wielu filmów Holywooda. Ich przyjaźń z Hedy nie jest zaskoczeniem, oboje mieli niemieckie korzenie i oboje pracowali w przemyśle filmowym.

Niewytłumaczalnym zaskoczeniem jest zainteresowanie muzyka z Holywoodu systemem kierowania torped do celu. Jest więc oczywiste, że muzyk ten nie ma też nic wspólnego z opatentowanym wynalazkiem.

Mamy więc wynalazek i dwie osoby, które nie mają z nim nic wspólnego. Kontynuujmy.

W wieku od 18 do 22 lat aktorka była żoną jednego z najbogatszych austriackich mężczyzn Friedricha Mandla. Był on dyrektorem i właścicielem fabryki Hirtenberger Patronen-Fabrik. Fabryka ta zajmowała się produkcją broni.

Wynalazcą metody naprowadzania torped na cel był więc jeden z konstruktorów pracujących na tym zakładzie przemysłowem.

Ustaliliśmy więc, że źródłem zasady leżącej u podstaw technologii wi-fi nie była aktorka z Holywoodu, ale biuro konstruktorów na jednej z austriackich fabryk broni w latach 30.

Wszystko co pozostało to ustalić jak ów wynalazek zawędrował do USA.

W swoim wspomnieniu Hedy Lamarr pisze, że uciekła od męża, ponieważ ten ją kontrolował i uniemożliwiał jej dalszą karierę filmową. Przebrała się za służącą i pod osłoną nocy uciekła.

To jest dobre na scenariusz Holywoodski, ale nie na prawdziwą historię. Rzeczywistość jest bardziej prozaiczna.

Jej małżeństwo zaczyna się w 1933 roku. Czasy się zmieniały. Żydowska aktorka portretująca na ekranie kobiecy orgazm nie była już mile widziana w branży niemiecką.

Jej mąż, choć był człowiekiem wpływowym w austriackim społeczeństwie, miał mały niedostatek bycia synem Żydówki, co wcześniej nie stanowiło problemu, ale czasy się zmieniały. Najwyraźniej znał swoją najbliższą przyszłość.

Dalej możemy rekonstruować wydarzenia. Najprawdopodobniej nie było żadnej ucieczki, mąż po prostu uratował żonę - sam wysłał ją na wygnanie do obcych krajów. Aby uniknąć w przyszłości pytań do niego ze strony władz państwowych, zgodzili się przedstawić to jako ucieczkę. Był tedy już rok 1937.

Friedrich Mandl również zaczął przenosić swój majątek przynajmniej to, co dało się uratować do Szwajcarii, gdzie były kierowane pieniądze i złoto.

Najprawdopodobniej część dokumentacji technicznej swojego zakładu przewiózł z pomocą żony. Chodziło o legalizację byłego członka austriackiej prawicowej partii nacjonalistycznej na Zachodzie. Ta dokumentacja została prawdopodobnie zaproponowana jako wymiana i znak lojalności za uratowanie mu jego życia i majątku w nowej ojczyźnie.

Najpierw aktorka-żona przyjechała do Paryża, potem do Londynu. Tam, jak możemy być pewni, przekazała całą dokumentację miejscowemu wywiadowi. Być może prowadziła negocjacje w sprawie męża. Możemy być pewni, że nie pozostała bez uwagi, wciąż była żoną jednego z czołowych austriackiego producenta broni.

W Londynie nasza bohaterka poznała człowieka numer jeden w Holywood - pana Mayera, i rozpoczęła nowe życie jako słynna amerykańska aktorka.

Friedrich Mandl, były mąż, z sukcesem przeniósł swoje kapitały do Argentyny w złotych sztabkach i kontynuował życie biznesmena i polityka z cienia już tam.

Gdzieś na początku lat czterdziestych wywiad angielski postanowił przekazać austriacką dokumentację swoim sojusznikom - Amerykanom; kto wie, w zamian za co. Na kanał przerzutu, z jakiegoś powodu, może nie chcieli oddawać wszystkiej dokumentacji lub oryginałów, wybrano tę atrakcyjną kobietę, która na szczycie kariery aktorskiej spędzała noce na rysowaniu schematów elektrycznych z pamięci, jak głosi legenda.

Dalej to już historia dla magazynów kobiecych.

#rozowepaski #technologia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #logikarozowychpaskow

Wołam tych, którzy dali mojemu komentarzu wczoraj plusa:
@sidhellfire: , @KCPR: , @KevinMalone: , @madambulance: , @NieIdzieWamPrzetlumaczyc: , @maradero: , @maciekawski: , @gmur: , @asimovv:

[683.]
mobutu2 - Hedy Lamarr.

Urodziła się w 1914 r. w Wiedniu w rodzinie zamożnych węgie...

źródło: comment_1624436915U4fHIxwQmAjf3BV3FX0l7u.jpg

Pobierz
  • 19
@NieIdzieWamPrzetlumaczyc: Jak mogę konkurować z autorem nagrodzonym Pulitzerem?
Łatwo, dzięki Internetowi!

Hedy Lamarr i przepływ niemieckiej technologii do USA.

Historyczna rekonstrukcja wydarzeń, które doprowadziły do tego, że aktorka Holywood uzyskała patent na system kierowania torpedami za pomocą technologii zmiany częstotliwości. Czy warto zaufać wspomnieniom aktorki, czy drobnym szczegółom historii lat 30 i 40 XX wieku i swojemu zdrowemu rozsądkowi.

#historia #technologia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu

dla wszystkich: Jeśli macie jakieś sugestie jak zdobyć
mobutu2 - @NieIdzieWamPrzetlumaczyc: Jak mogę konkurować z autorem nagrodzonym Pulitz...

źródło: comment_1624448196NqNHhTpv65mRvwQvVBhEZu.jpg

Pobierz
@mobutu2: a teraz podaj źródła, na których oparłeś swoje analizy. Bo to jest napisane z taką pewnością, jakby inna wersja nie miała prawa bytu. Tak na marginesie, dotarłem do informacji, że FHSS nie było pierwszym wynalazkiem do jakiego przyczyniła się Hedy, bo wcześniej miała wynaleźć tabletki rozpuszczalne o smaku coli do przygotowywania napojów w domu. Jeżeli chcesz ją zdyskredytować jako wynalazczynię, to podaj rzetelne źródła potwierdzające Twoją „analizę”. Bo to nie
@Olsea: @OSH1980: Wiem, że jako katolik jesteś przygotowywany do wiary w cuda od najmłodszych lat. Ale tutaj mamy nie tylko cud, ale także bardzo sensowne wyjaśnienie oparte na tych samych faktach dotyczących życia Hedy, Fritza i George'a, które łatwo wygooglować. Dokonać wyboru cudu w tej sytuacji może tylko człowiek, który bardzo chce wierzyć. I obecnie możemy zaobserwować w naszym społeczeństwie tę intencję pragnienia wiary w pewnych technicznych awanturników, zwłaszcza w
mobutu2 - @Olsea: @OSH1980: Wiem, że jako katolik jesteś przygotowywany do wiary w cu...

źródło: comment_16245289733Dsyrhp7hHSGxDPWwU5g0l.jpg

Pobierz
@mobutu2: upał Ci chyba za mocno przygrzał, skoro na dzień dobry wysuwasz argument dotyczący religii. To raz. A po drugie, prosiłem o konkretne źródła, a nie jakieś urojenia. Dopóki nie podasz mi materiałów udowadniających, że masz rację, a cała historia jest tylko legendą, dopóty Twoje wypociny nie mają żadnej wartości. Bo życie bywa bardzo przewrotne, a ludzie są zdolni do wielu rzeczy, zdawałoby się kompletnie niezwiązanych z ich profesjami. Historia zna
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.