Wpis z mikrobloga

Reklama Tyskiego "Zapomnijmy o Potopie" to jakiś nieśmieszny żart. Rozumiem, że te wydarzenia miały miejsce prawie 400 lat temu, ale skutkami tego konfliktu były m.in. śmierć i choroby ok. 40% populacji ówczesnej Polski, zniszczenia materialne ok. 50% kraju, potężne starty kulturalne, strata zwierzchnictwa nad Prusami Książęcymi i Inflantami itd.
Pisanie w reklamie piwa, że mamy zapomnieć o jednych z najwyraźniejszych wydarzeń w historii naszego kraju jest bulwersujące, bo równie dobrze za 300 lat będziemy mogli wrzuć flagę Niemiec z napisem "Zapomnijmy o II Wojnie Światowej".

#historia #reklama #piwo
slynny_programista - Reklama Tyskiego "Zapomnijmy o Potopie" to jakiś nieśmieszny żar...

źródło: comment_16244384510pEr9O5NlhhUX0ud8giVHq.jpg

Pobierz
  • 71
@slynny_programista: Jak na moje to chodzi o to żeby teraz nie łapać się za łby z aktualnym pokoleniem Szwedów i nie dzielić ludzi pod pretekstem historycznym bo taka Pawłowicz i troglodyci kibole to najlepiej poszli by się mścić.

Podobniej jak to miało miejsce w Gdańsku podczas finału Ligi Europy - kibole wpadli w ogródki barowe bo 'kiedyś ktoś z ich kraju zlekceważył naszą flagę'
@czakabakir: Bo Ty tak mówisz czy Pawłowicz?
Ilu Szwedów znasz osobiście? :)

Ja osobiście niestety tylko jedną Szwedkę, którą poznałem na wakacjach w PL no i jakoś nie zauważyłem, żeby gardziła, albo chociaż się wywyższała, ale wiem, że to 'dowód anegdotyczny'.

Podobnie służbowo - pracuję dla jednego z największych kontrahentów tego ich dużego sklepu z meblami i często nas audytują, organizują spotkania etc.

Mam też kilku znajomych, którzy pracują w Szwecji
Ja osobiście niestety tylko jedną Szwedkę, którą poznałem na wakacjach w PL no i jakoś nie zauważyłem, żeby gardziła, albo chociaż się wywyższała, ale wiem, że to 'dowód anegdotyczny'.


@zuchtomek: to pojedz sobie do szwecji do pracy i zobacz ilu wsrod szwedow (tych natywnych, nie pierwsze pokolenie imigrantow) poznasz do tego stopnia ze beda chcieli spedzac z toba czas i beda traktowac jak swojego.