Wpis z mikrobloga

@Goronco: co rozumiesz przez dlugie? jak jade w okolicy 100km to przed kanapka z dżemorem/maslem orzechowym lub banan w trakcie banany /batoniki zbożowe. Na jazdy ponizej 90 min na ogol starcza mi banan przed.
@Goronco: tak, nie ma co sie objadać przed bo bardziej zaszkodzi niz pomoze, na spokojne 100km tradycyjne sniadanie/kanapka , w trakcie banan/batonik zbożowy / kilka geyzow kanapki z maslem orzechowym( ja akurat maslo orzechowe moglbym na kilogramy jesc:D) co 45-60minut i tyle.
Jak wysilek intensywny to ostatni posilek ma 3h przed, przed samą jazdą banan, w trakcie banan /żel. Wazne by wpadlo 30-60g węgli lub 250-400kcal na kazdą godzine jazdy -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goronco: przed wyjściem na rower bardzo często robię sobie shake: banan, masło orzechowe, namoczone płatki owsiane, mała kawa, mleko. Fajnie to wchodzi. I przy okazji masło orzechowe nieźle "wypełnia"
A na trasę? żelki Haribo, banan, sezamki, jakieś ciasto na coffe stopie. To tak do 100-150 km myślę. Jak chce machnąć sobie 200 i więcej to lubię też wskoczyć do MC Donaldson w połowie trasy.
@Goronco:
Dużo zależy z jaką intensywnością będziesz jechał.
Jak to będzie spokojny przejazd a mięśnie będą głównie korzystały z tłuszczy to najważniejsze jest picie. Jak masz chociaż 10kg tłuszczu to masz 90.000 kcal, starczy na długą jazdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak będziesz jechał szybciej to więcej energii będzie pochodzić z cukrów (glikogenu) tego masz jakieś 2.000 kcal czyli 2-3h jazdy. Węglowodany trzeba uzupełniać często w małych
@i-marszi:

Jak masz chociaż 10kg tłuszczu to masz 90.000 kcal,


no nie do konca, przy lekkiej jezdzie tlenowej tłuszcze to max okolo 40% zuzywanej energii. reszta to inne źródła - węgle /cukty. Im intensywniej tym wiecej wegli a mniej tłuszczu.
Stad też jak podawalem zakresy węgli/kcal byla adnotacja ze zalezy od intensywnosci :)
@Hipodups:
A organizm nie potrafi wytwarzać glukozy z tłuszczy? W sumie nie wiem a na szybko nic nie wygooglałem.

Ja wiem po sobie, jak jadę poniżej LT1 to mogę jechać i jechać i nie robię się głodny. Prędzej się znudzę i dupa mnie rozboli niż zgłodnieję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak przekraczam LT1 i LT2 to muszę uzupełnić cukry. Inaczej po 2-3h poczuję zupełny brak siły w
@i-marszi: tak to wlasnie dziala, nie bierze 100% z tluszczy wiec nawet w tlenie trzeba wegle uzupelniac, bo sie akonczą i po 2-3h w tlenie bomba. W innym przypadku znajac prog gdzie palisz tylko tluszcz mozna by jechać duzo dluzej bez tankowania. Stad ja do 90 minut jezdze bez jedzenia w trakcie bo na to starcza energia zmagazynowana w organizmie, miedzy 90 a 120 to zalezy od intensywnosci. powyzej 120minut zawsze
@Goronco: jak 100km to czesto jade na czczo albo płatki z mlekiem, a w polowie trasy zjem batonika i te takie wyciskane musy z kubusia. No i woda/oshee oczywiście w zależności jak goraco.