Wpis z mikrobloga

Motoryzacyjne Mirki, bral ktos ostatnio #audi w #leasing ? Czaje sie na #rs3 , ktore wychodzi we wrzesniu i przegladam kalkulator Audi Perfect Lease i cos mi nie pasuje. A6 za 320k (strzelam w taka cene za RS3) na 4 lata, 0 wplaty, 20k rocznie wychodzi zawrotne 2235 pln netto czyli RV 60%.

Na czym oni zarabiaja? gdzie jest haczyk? to blad w kalkulatorze? pakiety serwisowe wycofali i placi sie 5k za sam wjazd samochodu?

#motoryzacja
  • 38
@Kuriozal: RV u Audi w APL to chyba zawsze 60% przy 3 latach, niezależnie od modelu. A zarabiają choćby na tym, że w APL jest 0 rabatów, "bierzesz" po cenie katalogowej. Dlatego wykup w tym wypadku raczej zupełnie nieopłacalny.

A i nie licz na podobne raty jak w tym A6 w przypadku RS3. Na RSy jest zupełnie inna, zdecydowanie mniej korzystna stawka
@Kuriozal: wysoki wykup końcowy + to co w kalkulatorze to jedno, a rzeczywista oferta to drugie. Kalkulacja robiona na S3, na stronie +/-1500 netto, a od sprzedawcy ostatecznie 2600 netto bez opon i serwisu + 2,8% ubezpieczenia w pierwszym roku (bo w kolejnym wiadomo że więcej)
@Kuriozal: Akurat kalkulator Audi jest zgodny z rzeczywistością - dostałem taką samą ofertę na A4 z salonu jaka wyszła na ich kalkulatorze.
Sprawdź sobie jak to np. wygląda dla RS4. Dla RS3 przy 3 latach i 5-10% wpłaty, przy wartości auta 320k będziesz miał ratę ~3200 netto. Nie wiem jakie RV
@Kuriozal: Wejdź normalnie na stronę Audi, wybierz model i rozpocznij konfigurację. Na dole strony koło ceny będziesz miał link do kalkulacji obecnie wybranego auta.
@normanos: no tak tak, leasing z wysokim wykupem jest forma wynajmu.

po prostu ja rozrozniam trzy typy leasingu: leasing operacyjny zwykly z niskim wykupem 1%, z wysokim wykupem lub oddaniem samochodu, wynajem dlugotemrinowy w jakiejs firmie od wynajmow ;) wiem, ze prawdopodobnie opcja 2 i 3 jest tozsama

mi chodzi o leasing z wysokim wykupem z oddaniem samochodu po zakonczeniu leasingowania
@Kuriozal: ok, rozumiem, aczkolwiek Twoja opcja nr 3 ("w jakiejś firmie od wynajmów") to jak dla mnie zupełnie inna bajka, nie ten temat ;) ale ok.

Tak samo jeżeli chodzi o "zwykły" leasing i ten z "wysokim wykupem": ten drugi, jak dla mnie, bardziej charakteryzuje sie tym, że płaci sie abonament (teoretycznie utrata wartości) i chcąc ostatecznie go realnie splacić (wykupić) staje się to na ogół nieopłacalne. Nie znam nikogo kto
Na wszystkie najmniejsze uszkodzenia w aucie dostaniesz fakturę dlatego detaling zrobił się tak popularny lepiej zapłacić za odpicowane auta niż za malowanie i naprawy
Na wszystkie najmniejsze uszkodzenia w aucie dostaniesz fakturę dlatego detaling zrobił się tak popularny lepiej zapłacić za odpicowane auta niż za malowanie i naprawy


@dominikkk: Powtarzasz miejskie legendy. Sam oddawałem auto w ubiegłym roku, nie było odpicowane i jakoś nie otrzymałem faktury za "każde najmniejsze uszkodzenie". Jest broszura opisująca jaki stan auta jest dopuszczalny a jaki nie. Jak będziesz choć trochę dbał o auto, to nie ma stresu na koniec...

Znajomy