Wpis z mikrobloga

Cześć, prowadzę podcast o sztosach czyli Sztoscast, a że sztosem można nazwać wszystko co jest ciekawe i interesujące to tematów do rozmowy nigdy mi się nie zabraknie, od podróży w kosmos po właśnie rozmowy o sztuce.

W siódmym odcinku Sztoscastu rozmawiałem z Agnieszką Kijas, która jest krytykiem sztuki i prowadzi swój własny podcast o sztuce "Dawno temu w sztuce". Gadaliśmy o tym jaki Mona Lisa ma prawdziwy kolor i jak potrafi przyćmić nawet największy obraz w Luwrze, prawdziwy kolos przed którym stoją pustki. Też o tym jak można interpretować sztukę na swój sposób. O tym co sprawia, że coś się staje kiczem, a co arcydziełem i w pewnym momencie zahaczyliśmy nawet o sztukę podrywu. Była też mowa o tym dla kogo są w sumie te wernisaże i czy nie zalatują nudą. Posłuchajcie i przyszpanujcie kiedyś przy znajomych, o tym jak Picasso tworzył swoje obrazy i na czym polega ta cała dekonstrukcja jego dzieł.
Odcinek dla tych którzy interesują się sztuką, ale też i dla tych którzy mają to w sumie gdzieś, ale lubią się dowiadywać fajnych ciekawostek. Więc polecam każdemu do przesłuchania czy to do śniadania, obiadu czy kolacji.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można go posłuchać na Spotify iTunes (nie wiem jak tu dodać linka sory) czy na stronie www.sztoscast.com oraz na każdej platformie z podcastami.

Dajcie znać w komentarzach jakie są Wasze ulubione obiekty związane ze sztuką i czy znacie jakieś inne fajne sztosy które warto obczaić. ( )

#sztos #sztoscast #sztuka #historiasztuki #podcast #picasso #monalisa #ciekawostki #art #obrazy #ciekawostkihistoryczne
Sztoscast- - Cześć, prowadzę podcast o sztosach czyli Sztoscast, a że sztosem można n...

źródło: comment_1625008733IkWrdqyCDYCCpM7HyNH3oy.jpg

Pobierz