Wpis z mikrobloga

Mirki ktoś z was ma alergię i robił #tatuaz ? Z miesiąc temu zrobiłem dziarę i po 3 tygodniach #!$%@? mi jakieś czerwone plamy, dermatolog stwierdził, że to alergia na tusz i mimo, że dla mnie dziwne, że to dopiero po 3 tygodniach to wypisane leki i maści pomogły. Niestety jednak dziara jest do poprawy w kilku miejscach a lekarz odradził robienie kolejnego tatuażu. Co myślicie? Od razu ogarnąć receptę na alergię za wczasu i robić?

#tatuaze #alergia
  • 18
@pannakota raczej nie. Czytałem, że reakcja alergiczna może wystąpić później przy odpowiednich warunkach np. przez kontakt ze słońcem (starałem się unikać jak mogłem, ale wiadomo, że teraz ciężko). Babeczka zdiagnozowała reakcję alergiczna ze stanem zapalnym, więc być może był to sam stan zapalny i błędna diagnoza bo biorę zarówno antybiotyki jak i coś tam na alergię, więc może tego na alergię nie trzeba tak naprawdę. A może reakcja alergiczna wystąpiła od zmiany
@pannakota eh no chyba jak skończę leczenie to pójdę na te poprawkę... Teraz przynajmniej jak po 3 tygodniach zobaczę lekka wysypkę to nie będę kombinować jak tym razem tylko od razu do dermatologa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@JarekNoooTego: alergia często jest na konkretny tusz (a bardziej precyzyjnie - na konkretny skład czy składnik tuszu) i może wystąpić z opóźnieniem. ja rok temu okazałam się mieć alergię na tusz jasnoróżowy, chociaż mam kilka innych kolorowych tatuaży i inne kolory (nawet czerwony czy inny odcień różowego) nie powodowały u mnie reakcji alergicznych. może być tak, że alergię wyzwala u Ciebie dopiero jakiś inny, dodatkowy czynnik - u mnie jest to