Wpis z mikrobloga

@yeloneck: Myślę, że tiagra/sora
I np. różnica między tiagrą a clarisem jest wyczuwalna bardzo mocno. Na początku spoko, ale jak się wkręcisz w częstsze jeżdżenie rowerem, to bardzo szybko zaczniesz szukać nowego roweru ze względu na napęd.
@diarrhoea: ja ogólnie jeździłem na MTB Scott'a. 4 razy w tygodniu po 50 km minimum. Z uwagi na to, że w późniejszej fazie moje jazdy to było 95% szutru, 5% lasu, stwierdziłem, ze tym razem będzie szosa, ewentualnie gravel.
@yeloneck:
nic nie #!$%@?. Jak nigdy nie jeździłeś na lepszym to co ma #!$%@?ć?
a jak się wkręcisz i stwierdzisz ze sa jakieś braki pewnie wymienisz. Ile biegów ma ten twój scott?
Jak #!$%@? to celuj w coś lepszego. Jak nie to po co?
@bibsz: Jak czujesz, że masz 2x8, większość przełożeń się dubluje i się kiepsko jeździ, brakuje Ci przełożeń, to tak, będziesz to czuć, nawet jak nie jeździłeś na czymś lepszym.

Jeździłem na gravelach z clarsiem, tiagrą, apexem, 105 i stwierdzam, że jak chcesz jeździć gdzieś dalej, niż po bułki i raz w miesiącu kilkanaście km, to nie idź w clarisa, jak ma to być rower na dłużej.
Jak czujesz, że masz 2x8, większość przełożeń się dubluje i się kiepsko jeździ, brakuje Ci przełożeń, to tak, będziesz to czuć, nawet jak nie jeździłeś na czymś lepszym.


@diarrhoea: to oczywiście bzdura. w gravelu miałem 2x8s teraz mam 1x11s.
Zakres przełożeń i stopniowanie są zasadniczo identyczne. różnica jedynie w tym w tym ze przy 11 s nie potrzebuje przedniej zmieniarki.
@diarrhoea:

tutaj nie ma się co zgadzać albo nie. Napęd 8 może mieć zakres i stopniowanie takie jak 11s. Taki miałem i takiego używałem. Oczywiście nie każdy taki jest a używanie kaset 8s o dużej rozpiętości przełożeń nie jest dobrym pomysłem, ale nie jest to cecha ilości biegów a raczej tego jak został skomponowany.