Wpis z mikrobloga

A jak mam pozamawiane kilka rzeczy z innych kont gdzie nie zrobiłem ani screenshotów ani już nie pamiętam kont samych w sobie (żeby się zalogować i zrobić SS zamówienia) i będą chcieli znać wartość paczki i co tam jest - a ja nie mam jak stwierdzić - to co w takim wypadku?
#aliexpress
  • 17
@marans: Nie tylko dodatkowo poczta polska pobiera automatyczną opłatę 8,5 zł . Myślę żeby znaleźć coś za 0,01 USD i zamówić tysiące na fikcyjny adres i nie odebrać niech sobie poczta nalicza opłatę i odsyła towar do Chin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marans: Mireczku, bo ty widzę dobrze przeczytałeś o co chodzi, mógłbyś więc wyjaśnić mi jeszcze - pluszak wysłany dosłownie 29 czerwca za jakieś grosze się łapie na cokolwiek czy powinien polecieć normalnie?
@Kufelpiwa13: No zgadza się, ale te paczki później 150$ maja już zgłoszenie celne zrobione przez Ali.

@marans: Co nie zmienia faktu, że poczta przygarnie 8,5 zł

Jeśli sprzedawca, u którego zamawiają Państwo towary, korzysta z mechanizmu IOSS, powinni Państwo zostać poinformowani w chwili zakupu o pobraniu podatku VAT w cenie towaru. Kiedy przesyłka z takim towarem trafi do Polski, do Poczty powinna nadejść pochodząca od nadawcy informacja, że należny podatek