Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam niedługo zmienić operatora sieci komórkowej. Aktualnie jestem w Play ale zasięg w mieszkaniu (a mieszkam w Białymstoku) jest tragiczny - dzisiaj mi się nawet włączył roaming bo brało zasięg z Białorusi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poszukuje oferty tak max do 25zł, najlepiej aby było około 20GB neta i smsy/rozmowy darmowe. Szukam czegoś nowego, nie chcę już tych komercyjnych sieci typu właśnie Play czy T-mobile itp. Macie jakieś fajne doświadczenia z siecią spoza mainstreamu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#operatorzykomorkowi
#play
#tmobile
#sieci
#orange
#plus
#pytanie
#podlasie
#bialystok
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xdeer: jakis czas temu Play się wysral w bia.
od tego czasu parę razy miałem problemy z zasięgiem; w tym tygodniu codziennie problem, ale da się używać xd
w telefonie pomaga przełączenie tylko i wyłącznie na lte. tyle że w tym trybie nie mogę dzwonić i odbierać tel xd

ad zasięgu ogólnie to git było zawsze
Macie jakieś fajne doświadczenia z siecią spoza mainstreamu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xdeer: Sieci …

spoza mainstreamu

… to tzw. sieci wirtualne (skrót z ang. MVNO), czyli działające na bazie tych operatorów, którzy mają w Polsce własną infrastrukturę (stacje bazowe, itd.), czyli Orange'a, Playa, Plusa i T-Mobile'a. Czyli Nju - działające na bazie Orange'a - będzie miało zasięg (w sensie - pokrycie, prędkości) taki sam, jak
@mp107:

tak, wiem że te sieci bazują na antenach tych większych operatorów. Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem że te główne sieci maja pierwszeństwo przekazywania połączeń np. podczas sylwestra gdy mamy przeciążenie linii to te wirtualne nie zawsze się łączą - kojarzysz może coś takiego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
słyszałem że te główne sieci maja pierwszeństwo przekazywania połączeń np. podczas sylwestra gdy mamy przeciążenie linii to te wirtualne nie zawsze się łączą - kojarzysz może coś takiego?

@Xdeer: Nigdzie oficjalnie nie widziałem takiej informacji, więc to raczej mit. Choć z drugiej strony My - użytkownicy sieci - nie mamy możliwości sprawdzenia, upewnienia się, że coś takiego nie ma miejsca. Więc niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić, że coś takiego nie