Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Jaką grę polecicie do nauki latania dla nooba? Na steamie jest promocja na x-plane więc może to?Co prawda wolał bym coś po polsku bo nie bardzo kumam angielski techniczny.
Grałem chwilę w dcs ale okienka z podpowiedziami znikają tak szybko że nie nadążam sobie tego tłumaczyć.

Sprzęt to saitek x52pro + VKBsim T-Rudders Mk.IV

ew może jakiś warthunder czy coś w tym stylu?

#symulatory #xplane #dcs #lotnictwo
  • 10
@egzegfo: Zależy czego chcesz się uczyć. Jak procedury, ILSy i itd to pewnie MSFS albo x-plane.
Jak chcesz #!$%@?ć to DCS ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie, że teraz wprowadzili okres próbny dla każdego modułu, więc nie musisz ryzykować wydania miliona cebul na moduł który Ci się nie spodoba
@nielu: Głównie chodzi mi o to żeby nauczyć startować, lądować i korzystać z przyrządów i zegarów. Procedury na tę chwilę mnie nie interesują. Więc bawić się dalej w tego dcs?
Głównie chodzi mi o to żeby nauczyć startować, lądować i korzystać z przyrządów i zegarów. Procedury na tę chwilę mnie nie interesują. Więc bawić się dalej w tego dcs?


@egzegfo: Jak najbardziej, jeszcze jak. Widzę że masz pedały, to możesz też latać śmigłowcami, tutaj DCS bije na głowę wszystkie inne simy
Głównie chodzi mi o to żeby nauczyć startować, lądować i korzystać z przyrządów i zegarów.


@egzegfo: a jakie samoloty Cie interesują bo to chyba najwazniejsze.

można np kupić x-plane wybrać cessne, poszukać podręcznika do tego samolotu i latać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@egzegfo: Generalnie musisz się przygotować na to, że sam symulator to jedno, a w większości przypadków dobrze odwzorowane samoloty trzeba kupić oddzielnie za drugie tyle. Bierz x-plane'a, imho nadal lepsza opcja niż MFS. Jak chcesz polatać czymś większym, to masz świetny darmowy mod do domyślnego 737 i pełno poradników jak nim latać na YT. Na początek pewnie domyślna C172 Ci wystarczy, ale później możesz sobie dokupić to na czym będzie Ci