Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #upc #informatyka
No siemka, sprawa wygląda następująco. UPC zaoferowało mi nowy pakiet, wcześniej 100mb/s , teraz miało być do 350mb/s czy coś takiego. Jak robię speedtest na telefonie to rzeczywiście dobija do tych 300mb/s, a na kompie po kablu mam tylko 90. Brat podrzucił mi rozwiązanie żeby w karcie sieciowej zmienić speed & duplex z automatu na inną opcję, ale wychodziło na to samo bądź gorzej, bo spadło do 50mb/s. Da się coś zrobić, czy trzeba dzwonić do upc? Może jakieś sterowniki, czy coś?
  • 11
  • Odpowiedz
@zacky: O ile nie jest to jakiś mega stary komputer albo kabel to raczej kwestia sterownika, sprawdź model płyty i wejdź na stronę producenta po najnowszy sterownik. ostatnio miałem podobny problem i zdziwiłem się, ze aż taką różnicę może zrobić stary sterownik.
  • Odpowiedz
@albireoima: @Murasame: @mauomiasteczkowy: @Chibss: szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaką przepustowość może mieć kabel, bo brat mi podrzucił jak się wyprowadzałem. Da się to jakoś sprawdzić? Na kablu nie ma oznaczeń. Co do karty sieciowej to przy speed duplex jest opcja 1gbps full duplex, nie wiem czy to o to chodziło, ale jeżeli tak, to obsługuje
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: kabel jest stary, więc pewnie o to chodzi. No nic, trzeba się przejść do galerii. Na kablach do internetu też robią scamy typu złota końcówka plus sto złotych, czy mogę kupować obojętnie co, byle by obsługiwało?
  • Odpowiedz
@zacky: Kupując skrętkę zawsze będzie oznaczenie. Najpierw rodzaj przewodu. Tu możesz trafić na UTP nieekranowany, FTP kabel ekranowany folią czy STP ekranowany siatką. Wystarczy Ci UTP. Potem kategorie skrętki. 1gb/s osiągasz już na 5e ale wyższe standardy również gadają w gigabicie. Docelowo szukaj więc UTP5e albo UTP6. Złotych końcówek nie potrzebujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie taki kabel dostaniesz nawet w jakimś większym markecie
  • Odpowiedz