Wpis z mikrobloga

W starym budownictwie często zdarzają się bezsensowne rozwiązania ale to w mojej opinii jest maksymalnie absurdalne. Jaki mógł być cel takiego rozwiązania wpuszczenia ściany z oknem wgłąb bloku? Przecież to tylko pomniejsza powierzchnie mieszkania i zmniejsza ilość światła wpadającego przez okno.
#budownictwo #wielkaplyta #polskiedomy #architektura #bloki
ambas - W starym budownictwie często zdarzają się bezsensowne rozwiązania ale to w mo...

źródło: comment_1625255709y0SK8QmMmQ3w2qFQTIisFO.jpg

Pobierz
  • 31
robiłem to zdjęcie przed chwilą, to okno jest sporo cofnięte względem elewacji.


@ambas: ktore okno?
bo z tego co ja widze to to ktore zaznaczyem strzalka jest na poziomie elewacji zaznaczonej druga stralka (to niebieskie) To "kremowe" to IMHO na 100% dolozone ocieplenie.
po co elewacja tworzy pseudo balkon?


@ambas: nie wiem po co le spotkalem ie z takim rozwiazaniem i to nie w starym budownictwie a w wiezowcu. Sypialnie mialy "balkon" polegajacy na tym ze byla wystawiona barierka i otwierane "okno" do podlogi. Ale nie bylo na co wyjsc :P
@gorzki99 czyli balkon francuski - bardzo fajne rozwiązanie do poddasza w domu albo jako drugi balkon w mieszkaniu ale tutaj nie ma okien balkonowych.
Kraty by musiały być przytwierdzone w samym styropianie, no raczej nie halo


@Rafalski45: co?
Barierki sa w elewacji a nie ociepleniu. Ocieplenie je "otacza"

Ale byl kiedys wypadek ze ktos spadl z balkomu bo sie oparl o barierke przytwierdzona do styropianu-wiec w tym kraju mnie malo co zdziwi :P
piszesz, że jest to w całości ocieplenie, a potem twierdzisz, że krata jest przykręcona do elewacji. Sam sobie zaprzeczasz


@Rafalski45: NIe rozumiesz co pisze i wyciagasz bledne wnioski
Usun sobie w wyobrazni to "kremowe" cos (prosze nie dyskutujmy czy to jest kremowe, zolte czy ecru)
Dales rade? A widzisz dalej balkony?

Przytwierdzone do tego co wskazuje dolna strzalka na moim screenie? toto "niebieskie"

Toto niebieskie to elewacja - toto kremowe to