Wpis z mikrobloga

Witam,
Niedawno nabyłem z moim różowym paskiem dom, niestety byli właściciele pozostawili w szopie i szklarni (około 10m na 3m powierzchni) różne pierdółki, śmieci, książki, stare radia itp.
Nie zabrali tego ani nie wysprzątali.
Czy ktoś orientuje się czy są jakieś firmy które chętnie przyjmą to za darmo, cała zawartość. Nie interesuje mnie co może być w środku nawet jak będą dolary i złoto.
Czy może wystawić to na olx jako coś za darmo i czekać aż ktoś się zgłosi?
Mamy jeszcze jakieś rzeczy na strychu i w przybudówce :/
Orientacyjnie koszt pozbycia się tego całego kalatajstwa to 5k PLN.
Miejsce nowego zamieszkania - Szczecin.

#dom #odpady #rozdajo #zadarmo #sprzatanie
  • 12
@Catmmando niestety za ciężko byłoby to zareklamować, aby zjawiły się tłumy :p, nie dość że jest to wewnątrz podwórka, to na pierwszy rzut oka to są śmieci, dopiero jak się kopie dalej to można coś znaleźć. Myślałem nad czym w stylu programy co kiedyś był bodajże na discovery, gdzie goście czyścili garaż do zera w zamian za wszystko że środka.
Wstawiłem tam parę swoich rzeczy jak piła czy piłkarzyki dziecka ale reszta to oddam chętnie za darmo :D, zdjęci jednego z narożników ofc.
@kaien A nie była uzgodniona lista rzeczy co zostaje? Bo wydaje mi się że jeśli była to powinno się dać zamówić ekipę na koszt sprzedających, trzebaby prawnika dopytać.
Ciężko mi powiedzieć, firmy sprzątające garaże i strychy oscylują w takim sprzątaniu w kwocie rzędu 1-10 k więc założyłem średnią ok. 5 tysięcy.
Na oko meble nawet po rozłożeniu i cały syf zajmą około 5 do nawet 15 metrów sześciennych jak nie lepiej.
Ceny na rynku są różne, na tą chwilę znalazłem firmę z kontenerami 5 m3 za 700 PLN.
Jest to i tak nie mały bonus od poprzedniego właściciela, wyrzucając w
@kaien: a jakbyś się ogłosił na jakichś grupach na FB? Właśnie jako forma wyprzedaży - wygrzeb i kup za grosze, to może pokryłoby koszt wywozu reszty.

Meble jak w dobrym stanie to wypróżnione może ktoś by zabrał