Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema witam wszystkich, mam taki mały dylemat więc zapytam, a może ktoś miał podobnie i coś mądrego napisze.
Po skończeniu szkoły średniej i zdanej maturze stwierdziłem, że pójdę do pracy a nie na studia bo przecież po co mi one. Na początku było spoko bo w końcu miałem pieniądze i mogłem sobie pozwolić na wiele rzeczy bo dla 19 latka 2.5 na rękę nie było najgorzej. Obecnie mam 24 lata, nie mam studiów i po 5 latach pracy w januszexie mam ochotę się #!$%@?ć. Czuje jak dziadzieje i marnuje sobie życie pracując z debilami. Nie żebym się uważał za kogoś lepszego ale współpracownicy to patrzą tylko żeby się #!$%@?ć na weekendzie i na żaden temat nie idzie z nimi pogadać. Zazwyczaj #!$%@? o dupie marynie, picie małpek żeby szef nie widział i byle do 16. Dość o nich.
Jestem w kropce bo nie chce dalej robić w słabej pracy bez perspektyw widząc jak znajomi z liceum pracują w dobrych firmach na stanowiskach na których mogą się rozwijać i awansować, jednocześnie nie wiem czy dam radę na studiach. I nie mówię tu o jakiś kulturoznawstwach czy dziennikarstwie. Myślałem o jakich technicznych np. mechatronika.
Druga sprawa to jak patrzą na takich jak ja? Czy nie za stary? Pod uwagę biorę zarówno studia dzienne jak i zaoczne. Rzucenie pracy i pójście na studia nie będzie problemem w tej kategorii że szkoda pracy czy że nie będę miał za co żyć. Najbardziej martwię się czy się odnajdę w tym środowisku, czy jak pisałem wcześniej nie jest już za późno ze względu na wiek.

#studia
#inzynier
#praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e48998c52352000b0bf91e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do wieku to żaden problem, robiłem drugi kierunek jak miałem 25 lat, będziesz trochę starszy ale to nie tak, że każdy tam będzie miał 18 lat na roku. Sporo osób można starszych spotkać a jeśli się zdecydujesz na zaoczne to tym bardziej. No i to nie podstawówka żeby się najbardziej kolegami interesować tylko idziesz się czegoś nauczyć a wykładowcom nie robi to żadnej różnicy czy masz 20 czy 25
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli do 30 skończysz studia i zaczniesz coś nowego to nie będziesz za stary. Dla wielu 30 to jest taka magiczna granicą, że już zaczynają na duże zmiany dziwnie patrzeć, pracodawcy nie chcą praktykantów/początkujących po 30. Ale jak się uprzesz to w każdym wieku możesz. Tylko na studiach na polskiej uczelni możesz srogo się zawieść.
@AnonimoweMirkoWyznania: Studia inżynierskie I stopnia (3,5 roku), dzienne, rozpocząłem rok po maturze. Studia magisterskie II stopnia (1,5 roku), zaoczne, zacząłem w wieku 31 lat - również kierunek techniczny. Jednolite studia magisterskie (5 lat), zaoczne, na kierunku społecznym zacząłem w wieku 34 lat. Jestem na trzecim roku i wcale nie jestem najstarszy. Jestem mega zadowolony, że się zdecydowałem. Mój tata zaczął studia magisterskie w wieku 44 lat. Nie był najstarszy. Zaczynaj i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jak się nie zdecydujesz to czas zleci tak czy siak. 30 lat będziesz miał już za chwilę, od Ciebie tylko zależy czy swieczki będziesz zdmuchiwać jako mgr czy nie xD

Moja mama poszla na studia w wieku 50 lat (trzeci kierunek), założyła biznes i planuje wyprowadzkę do Warszawy xD
@Patatina: Kierunek społeczny to nie jest psychologia (z jednolitych społecznych pozostaje chyba tylko prawo) :) Mam żonę, troje dzieci i służę w wojsku. Jak to godzę? Ograniczyłem marnowanie czasu na głupoty typu wypok, demotywatory i inne bezproduktywne pożeracze czasu. Kiedyś jadąc pociągiem do/z pracy zwyczajnie spałem. Teraz słucham podcastów albo czytam książki. Dodatkowo mam czas na czytanie jak dzieciaki pójdą spać, więc w ciągu dnia spokojnie mogę wysupłać 4h na czytanie