Wpis z mikrobloga

#golenie #pytanie #modameska

Parę pytanek co do golenia tradycyjnego:
-Co ile mniej więcej powinno się wymieniać żyletkę? Teraz wymieniłem jak już zaczęło mi szarpać zarost (BiC), a po wymianie w ogóle nie czułem ostrza (Astra), także nie wiem gdzie tu znaleźć złoty środek.

-Obecnie przerobiłem PolSilvera i BiCa, gdzie PolSilver odpadł a BiC jest spoko. Teraz przerabiam Astrę, a nie otworzyłem jeszcze żyletek Derby, Rapira i Voskhod. Co powinienem wypróbować na następny raz?

-Jeżeli chodzi o coś łagodzącego po goleniu, co najlepiej polecacie? Obecnie korzystam z balsamu Nivea Men Sensitive, no ale coś czuję że nie jest to najlepszy wybór. Niektórzy polecali też Warsa, ale nie wiem czy byłby dobry, bo ma alkohol i nie wiem czy będzie mnie piec czy nie. Jeżeli chodzi o krem to używam Lidera i jest spoko.
supra107 - #golenie #pytanie #modameska

Parę pytanek co do golenia tradycyjnego:
...

źródło: comment_1625916604ZnfiuPJmn3rk4uabjHfIhW.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@supra107: Gole się taką maszynką i zmieniam żyletkę co pół roku
Bic'a ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Zależy od zarostu
Lubię te maszynki bo można ładnie je umyć po goleniu gdzie jednorazówki po goleniu brody są zapchane xd
  • Odpowiedz
@supra107: odkąd zapuszczam brodę to tylko wyrównuje zarost i starcza mi żyletka na około 20 goleń. Osobiście używam wilkinsona i jestem zadowolony
  • Odpowiedz
@supra107: A po goleniu spróbuj jakiejś wody/płynu po goleniu co ma w składzie glicerynę (Oprócz Old Spice i Hattricka to mało która jej nie ma).Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz bo każda skóra jest inna.Tylko nie kupuj żadnej wody kolońskiej albo perfumowanej/toaletowej bo one są tylko dla zapachu.
Balsamów nie używałem ale na forach bardzo chwalą markę Tołpa.
  • Odpowiedz
@supra107: Ja żyletkę zmieniam co ok 4 golenia, ale to zależy od zarostu, może będą ci służyć dłużej. Na Polsilvera szkoda kasy – są zwyczajnie za drogie i razem z Astrą należą dzisiaj do koncernu Gilette, któremu moim skromnym zdaniem wystarczy już moich pieniędzy. Rapira supersteel to dobra średnio ostra żyletka, Voskhod pewnie też niezły, bo z tej samej fabryki, ale osobiście nie próbowałem. Derby raczej nie grzeszą jakością. Na pewno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@supra107: astra była ok ale wydaje mi się że derby są lepsze i używam właśnie ich. Osobiście żyletkę używam tylko raz ale nie golę się codziennie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@supra107: ja zawsze po Liderze ryj podrażniony i balsam nivea nie pomaga ale czasami sie ogole i żałuje ale kusi ten śmierdzacy zapach oj kusi

najczęściej używam mydła proraso/cella albo kremu nivea a po goleniu balsam nivea + old spice czasami popiecze jak sie źle ogole
  • Odpowiedz