Wpis z mikrobloga

Szieet, dzisiaj już oficjalnie w moim rankingu nie-pieszych zagrożeń na szlakach rowerowych na podium obok starej baby i kamilka-kretyna nietrzymającego rąk na kierownicy i bujającego się zygzakiem przebojem wjeżdża nowy gatunek – Anetka-kolarka.

Wcześniej niespotykany teraz wyrósł jak grzyby po deszczu. Laski na rowerach od Speca w górę, ubrane w ultralekki outfit rodem z TDF z karbonowymi okularami włącznie. Możesz jechać obok i spoko, ale nigdy nie wiesz, kiedy nastąpi 99% ryzyko niespodziewanego dzwona i utraty zębów, bo Anetka z powietrza daje po heblach i zatrzymuje się na środku drogi. Dlaczego?

BO TRZEBA WEPCHNĄĆ ROWER POD POTĘŻNE WZNIESIENIE, KTÓREGO ISTNIENIA NIE DA SIĘ STWIERDZIĆ BEZ POZIOMICY.
No i ogólnie niech każdy se jeździ jak chce, ale mam wielkie wtf, bo serio laski mają takie rowery, że łatwiej pod te góry na nich wjechać, niż wejść, i to bez redukcji na 2137 biegowej kasecie a ludzie obok na Veturilo pomykają xD

#rower
  • 6
  • Odpowiedz
@Cementoasfalto: xD, raczej preferuję minimalizm sprzętowy, nawet jak rowery do pozazdroszczenia, ale może kiedyś dorosnę do obcisłego. Bardziej chodzi mi o to, że zazwyczaj po wyglądzie / sprzęcie możesz ocenić to, czy osoba, którą mijasz coś odwali czy nie a to poza tym, że jest nieco kuriozalne, jest kolejnym powodem do stresu a ostatnio ciągle się z takimi akcjami spotykam, xD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Warzywo: następnym razem zagadaj i zaproś pannę na szkolenie, czy coś. Albo daj znać gdzie takie jeżdżą, bo mamy tu kolegę na tagu #szosa co się takimi może zająć, a nóż widelec coś z tego będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit, widzę że Warszawa. To może być za daleko.
  • Odpowiedz
@Wycu91: Hehe, nie będę koledze konkurencji robił, bo nie moje klimaty ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ze mnie zawodnik żodyn, bo raczej turystyka niż 900 Watt na DDR, więc szkolenie tylko z jazdy prawą stroną i zachowywania się we w miarę przewidywalny sposób. Po prostu w zasadzie codziennie się od jakiegoś czasu z czymś takim spotykam i mam trochę wtf, a jestem prawie pewien, że 9/10 tych pań
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warzywo:

więc szkolenie tylko z jazdy prawą stroną i zachowywania się we w miarę przewidywalny sposób


Przecież to jest najbardziej istotna rzecz w ruchu drogowym. Jak do tego dorzucisz jeszcze podstawowe sygnały na rowerze to będziemy w domu :)
  • Odpowiedz