Wpis z mikrobloga

Mireczki, właśnie dostałem info od „pani prezes” o obniżce wynagrodzenia o 1000 zł oraz informacją, że wypłaty mogą nie być w terminie (i tak od roku nie były. W ostatnim miesiącu dostaliśmy wszyscy dopiero 26 czerwca). Spier*alać z tego k*rwidołka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS jestem jedyną osobą w firmie, która ma pojęcie o IT, grafice i e-commmerce. Ogarniałem wszystko od sprzedaży ebay i amazon, poprzez stronę www, e-sklep i grafikę w PS/Illustratorze, kończąc na dokumentach w Excelu. Nikt inny w firmie żadnej z tych rzeczy nie potrafi. ¯_(ツ)_/¯

PPS Firma wisi mi jeszcze ok. 10 tys. zaległego wynagrodzenia i obawiam się, że tego nie odzyskam (,)

#pracbaza #firma #praca #firmakrzak
  • 54
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 422
@szrono: #!$%@? szybko stamtąd Miras, za pierwszą wypłatę z nowej pracy najmij kancelarie do odzyskania hajsu. Ekstremalny poziom januszerstwa
  • Odpowiedz
Ekstremalny poziom januszerstwa


@dedronek: kłopoty finansowe to januszerstwo? Rozumiałbym takie stwierdzenie, jak w międzyczasie prezes kupuje nowe bmw.

OPie uciekaj jak okręt tonie.
  • Odpowiedz
  • 13
@kuncfot: Takie kłopoty, że prywatnie kupują nowe auta i ubierają się w ciuchy po 500 zł sztuka. A dla mnie zaległych pieniędzy nie ma…
  • Odpowiedz
  • 6
@kuncfot: Do tego od roku czasu tłumacze im, że sprzedajemy na zbyt niskich marżach (ceny u dostawców poszły w górę, a u nas nie) i nic z tym nie robią. Nie słuchają żadnych rad, robią po swojemu i jest coraz gorzej…
  • Odpowiedz
  • 2
@ks2m: @PukierCud3r: @dedronek: niby zdawałem sobie sprawę, że tak może być, ale zaczynałem od tu od początków tej firmy, dużo tu poświęciłem żeby to rozkręcić (chyba najwiecej ze wszystkich osób) i takie podziękowanie. Trochę smuteczeg - nie za firmą, ale ze człowiek taki głupi i naiwny i dał się wych*jać…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szrono: spokojnie Miras, zaufaj mi, że nauczyłeś się szybciej życia niż niejeden. Na początku jest człowiek młody i głupi, potem dopiero zaczyna się cenić. Lecisz po swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@zibizz1: Mam swoją działalność. Dorabiałem sobie na zleceniach po pracy, ale głównie czas poświęcałem tamtej robocie. Tak jestem nauczony, że tam gdzie pracuje daje z siebie zawsze 110%. Teraz wiem, ze był to błąd robiąc to dla takich ludzi bo straciłem prawie 2 lata…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 346
@szrono: Wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy z powodu ciężkiego naruszenia jakim jest niewypłacanie wynagrodzenia w terminie.

Potem przedsądowe wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami i ekwiwalentem urlopowym, a w razie braku zapłaty prosty i łatwy pozew do esądu w Lublinie, który z góry klepie wyrok zaoczny. Jak Grażyna się odwoła od wyroku to wtedy spotykacie się w sądzie i wygrywasz. Jak się nie odwoła to wyrok jest prawomocny i
  • Odpowiedz
  • 3
@Tytanowy_Lucjan: Dzięki Miras! Choć wolałbym polubownie załatwiać takie rzeczy, to wiem, że nie będzie takiej możliwości i faktycznie trzeba ich potraktować z wzajemnością…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@szrono: Po obniżeniu wynagrodzenia nie powinieneś mieć żadnych sentymentów. Jedź równo z Grażyną. Komunikacja wyłącznie przez listy. Nie odbieraj telefonów.

Za opóźnienia w wypłacie możesz złożyć wypowiedzenie bez zachowania jego ustawowego terminu. Zabierz swoją pracę, skrypty itd. Daj im tylko gołe hasła. Też na piśmie i za potwierdzeniem odbioru, żeby nie mówili, że sabotujesz firmę.
  • Odpowiedz