Wpis z mikrobloga

#zielonka #glinianki #warszawa #targowek #brodno #zwierzeta #ryby #turystyka #niewiemjaktootagowac #wykopwiewszystko

Problem: Próba identyfikacji zwierza.
Miejsce: Kąpielisko Glinianki w Zielonce.
Kontekst: Bywam tam b. często w tygodniu, oczywiście w godzinach biurowych, gdy nie ma tłumów, a okazyjnie pojawiają się wówczas tylko matki na rodzicielskim z dziećmi, emeryci, bezrobotni, żule, imprezująca młodzież wszesno-szkolna i drobne cwaniaczki, jak ja. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie mało wtedy ludzi.
Kilka razy zaobserwowałem dwa "tajemnicze" zwierzaki. 1. Coś pso-podobnego, pływa blisko powierzchni wody i głęboko nurkuje, raz przepłynęło dosłownie pode mną. 2. Coś rybo-podobnego (ryba, gad, płaz), srebrne, pływao na samej powierzchni wody.
Pytałem miejscowych wędkarzy, nie wiedzą - inna sprawa, że trafiałem na samych pijanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy ktoś z Szanownych Wykopków bywa może w tych okolicach i wie, co to za zwierzęta.
  • 4
@ufo99: Jest możliwe. Obstawiałem wydrę lub jakiegoś wodnego szczura. Ale chyba oba te gatunki bardzo unikają ludzi, a moje stosunkowo częste z nimi spotkania wskazywałyby na to, że jakoś specjalnie się nie boją...

@Chodok: O zdjęcie trudno. Telefon zostawiam w samochodzie lub motocyklu, wskakuję w kąpielówki i idę pływać lub spacer. Wszystkie odnotowane obserwacje miały miejsce w wodzie i to bliżej środka głównego jeziora. Nie ma jak zrobić foty.