Wpis z mikrobloga

#neuropa #tokfm

Serdecznie polecam rozmowę Terlikowskiego z Rigamonti w Rzeczpospolitej Kościelnej na Tok FM. Moim skromnym zdaniem najlepsza rozmowa z cyklu, Terlik jest bardziej antyklerykalny od wszystkich zaproszonych gości w ramach tego cyklu, zarazem najbardziej wykształcony i ogarniający realia współczesnej wiary, świata.

Jeszcze nota o Terlikowskim. Kilka lat temu jakbym miał powiedzieć jakie poglądy on będzie miał w 2021 powiedziałbym, że założy zakon rycerski celem odbicia Jerozolimy z rąk niewiernych. Tymczasem przeszedł na bardzo soft-katolickie pozycje z umiarkowanym antyklerykalizmem. Nic, tylko życzyć Polsce więcej takich wierzących.
  • 11
@LebronAntetokounmpo Jestem po wysłuchaniu, to pierwszy odcinek tej audycji, dlatego nie porównuję stopniu antyklerykalizmu z innymi gośćmi, ale ciekawy odcinek. Najważniejsza rzecz jaką zapamiętałem to to, że w związku z migracją do Polski i postępującą laicyzacją nasze państwo musi wytworzyć jakąś świecką symbolikę.

Mam też inną refleksję. Obserwuję Tomasza Terlikowskiego od dawna na FB i pomimo różnicy poglądów dużo się od niego nauczyłem. Najważniejsze jego zdanie, to wtedy kiedy powiedział przed wyborami