Wpis z mikrobloga

Według mnie główną zaletą uprawiania papryk na małej powierzchni jest to, że łatwo się wzajemnie zapylają i wychodzą z nich różne cuda (ʘʘ) Jakiś czas temu na balkon dołączyły superhoty i już widać pierwsze efekty. Lemon drop ma dwa rodzaje owoców, starsze gładkie i nowe z kolcami. Patrzcie jakie śliczności () Jedzenie ich to będzie niezła loteria ( ͡º ͜ʖ͡º)
#chilihead #chili #ogrodnictwo #papryczki #uprawiajzwykopem
Pobierz kinex - Według mnie główną zaletą uprawiania papryk na małej powierzchni jest to, że ...
źródło: comment_16262563802GmMFLmF4zIviMVZzWmlTu.jpg
  • 29
@kinex: Ma to też jedną wadę. Jalapeno rosnące obok jakiegoś superhota może dość mocno zaskoczyć gdy taką marynowaną papryczkę położysz na przykład na kanapkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kinex: cechy skundlenia widać dopiero w drugim pokoleniu po wysiewie skrzyzowanych nasion. W pierwszym roku po zapyleniu krzyżowym nie ma szans, aby genetycznie rozniły się od pozostałych czystych.

Wiesz, trudno utrzymać czystość gatunkową nie izolując kwiatów, jest to praktycznie niemożliwe przy tak gęstej uprawie jaką ma @gobi12. Poza tym z tego co wiem wyraźnie o tym mówi, że istnieje takie ryzyko. Reklamację uznaję za nieważną ( ͡° ͜ʖ
@wertyh no to nie wiem jak to jest bo to nie pierwszy raz że dwie papryki które rosną blisko siebie wyglądają jakby się wzajemnie zapyliły xD nie znam się kompletnie więc nie dyskutuje z tym co napisałeś ale temat mnie zaciekawił, muszę poczytać coś więcej :)
@polutt w kwestii kształtu chodzi mi głównie o to że cała papryczka jest nierówna a reszta raczej gładka ;) wszystkie teorie zostaną potwierdzone albo obalone jak się dojrzeją i spróbuję :)
@kinex: @polutt: @shopec: o ile dobrze pamiętam, to jest jakiś konkretny gen, który warunkuje obecność ogonka jak w cytrynie i właśnie od tego wzięła się nazwa tej papryczki. Pomacałem teraz swoje Aji Pineapple i niektóre też mają takie dodatkowe wypustki po bocznych ściankach. A że w obrębie jednej rośliny potrafią się różnić owoce, to mogą się trafić jakieś sztuki z większą ekspresją. Stąd pewnie ciężko byłoby wyselekcjonować coś w
@HansLanda88: Cytrynowe ogonki w Lemon Dropie, to bez wątpienia gen. Mogę się mylić, ale te wypustki, to również gen. Krzyżowy lub mutacja, ale ciągle gen. Środowiskowym możesz poruszać się bliżej lub dalej cech odmianowych, ale ich nie zmienisz. A czy da się wyselekcjonować wypustki? Odpowiem tak. U mnie Aji White Fantasy zaczęło powtarzać zeszłoroczne ekscesy - piszę ekscesy, ponieważ nie wiem skąd się wzięły, ale cieszę się że są ;) Zerknij