Wpis z mikrobloga

Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pare dni później przez #krakow przeszła konkretna #burza. Samochód stał przed warsztatem i niestety w moim aucie poszła szyba oraz jest kilka wgniotek na dachu. Mechanik również nie poczuwa się do odpowiedzialności i nawet stwierdził że "nie będę podczas burzy latał z kocem". Sam stwierdził ze był wtedy w zakładzie oraz nie tylko moje auto zostało uszkodzone. Czy jest jakiś sens szukać sprawiedliwości czy lepiej sobie odpuścić?
Nie posiadam #ac
Jak to najlepiej rozegrać?

#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #prawo #warsztat #motoryzacja
gogal - Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pa...

źródło: comment_1626408169qaxBVYgAP78wKu0YROzMBS.jpg

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
@red7000 to już swoją drogą. Napisałem jak to u mnie było na praktykach, każdy szanujący się mechanik powinien tak robić, dlatego takie zakłady mają dobrą opinie, OP najwyraźniej dał do jakiegoś grzebka z garażu
  • Odpowiedz
@LordAxe82 tyle że takie nadupcanie gradem zostanie potraktowanie jako sytuacja nadzwyczajna której mechanik nie mógł zapobiec jesli nie mial zadaszenia albo miejsca pod nim na kolejne auto. Przedwczoraj cale moje osiedle łącznie ze mną przykrywalo auta kocami, nie dość ze #!$%@? to dalo bo koce przewialo i i tak mamy wgniecenia, to jeszcze lało tak ostro ze po kocach zalało srodek auta. Jakby mechanik przykrył kocem i auto by zawioglo to tak
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@red7000: w kontekscie sily wyzszej istotne jest ustalenie, czy warsztat ponosi odpowiedzialnosc na zasadzie winy, czy na zasadzie ryzyka. Wedlug mnie - jako profesjonalista - ryzyka. A wtedy sila wyzsza nie powinna wedlug mnie dzialac.
  • Odpowiedz
Force majeur jest terminem powszechnie używanym w prawie międzynarodowym. Nawet w polskich kontraktach tak to zapisujemy.


@red7000:

Ale my nie rozmawiamy tutaj o prawie międzynarodowym ( ͡° ͜ʖ ͡°).
To mówisz, że co robiłeś w tej kancelarii...?
  • Odpowiedz
@gogal: nie wiem jak tam w Polskim prawie ale w AT to mechanik odpowiada za twoje auto jesli przyjmie je do naprawy.
W tym przypadku, jesli auto zostanie uszkodzone placi mechanik. Najczesciej z ubezpieczenia ale placi XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gogal: moja wiedza prawnicza podpowiada mi, że nic nie zrobisz :/ Nie możesz pociągnąć go do odpowiedzialności, to była siła wyższa, sprawdź czy OC nie przewiduje uszkodzeń właśnie przez to.
  • Odpowiedz
@red7000: ah go podszedłeś Gratki. Bordo co uja wie ale udaje najmądrzejszego. No cóż to wypok. Wakacje, szkoły zamknięte i mamy wysyp prawników, lekarzy, programistów.
  • Odpowiedz
@gogal: mechanik powinien miec ubezpieczenie warsztatowe kosztuje grosze, a chroni przed taka sytuacja. Ewidentnie jest to jego broszka. Sytuacja oprze sie o sad cywilny.


@zButaWjezdzam80: @gogal: nic nie uzyskasz, nawet ubezpieczyciel warsztatu odrzuci Twoje ewentualne roszczenie ponieważ uszkodzenie spowodowała tzw siła wyższa której wystąpienie powoduje zwolnienie od odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@gogal:

Siła wyższa nie zawsze chroni przed odszkodowaniem

Na szczęście dla poszkodowanych kierowców, siła wyższa nie stanowi usprawiedliwienia w przypadku szkód spowodowanych opieszałości i niedbałością. Właściciel danego terenu nie będzie mógł powołać się na działanie siły wyższej, jeżeli szkoda powstała na wskutek nieusunięcia efektów działania takiej siły albo na wskutek nie ostrzeżenia innych osób przy pomocy powszechnie przyjętych środków (zobacz wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28 września 1971 r. - sygnatura
  • Odpowiedz