Wpis z mikrobloga

to czy Terlik złagodniał słysząc swoje poglądy z ust innych, czy to PiS się zradykalizował, a Terlik stoi tam, gdzie stał


@TenTypZez: i tak, i nie. Terlikowski trochę złagodniał to fakt, ale bardziej debata publiczna poszła w inną stronę - gdy rządził bardziej liberalny rząd i dyskutowało się o tematach typu aborcja czy in-vitro to Terlikowski był głosem konserwatystów, to on prezentował stanowisko na nie. Gdy do władzy doszedł PiS, to
  • Odpowiedz
To tylko pokazuje jak głęboka jest wiara u większości katolików w Polsce. Odbębnić sakramenty, chodzić na msze itp. bo "taka jest tradycja" i "tak mnie wychowali", jeśli ktoś zaczyna wiarę negować - trzeba go zaszczuć/wykopać ze "stada". Zero głębszego zrozumienia.


@zirytowana_plaszczka: tak wlasciwie to ja bym to rozszerzyl na ogolna slabosc umyslowa, bo jak ktos agresja reaguje na jakies religijne zwrocenie uwagi, to czesto agresja albo kompletnym niezrozumieniem reaguje takze na
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Imo zawsze był Katolem, ale takim który akurat przeczytał Biblię i serio wierzy w to co wyznaje, pisowcy używają religii jako zasłony dymnej do swoich celów.
  • Odpowiedz
@Neubert: nie wiem z czego f4c śmiejesz, pan tomasz pluje proste fakty o chrześcijaństwie, a czarnek to debil propaguje religię "chrze eścijańską" bo dostaje za to kasę od kurii tam.l.v

@TenTypZez: i to i to. Terlik przyznał, że zmienił trochę postrzeganie różnych spraw przez swoje dorastające dzieci i doświadczenie życiowe. PiS z kolei poszedł w radykalizację po wejściu do Sejmu Konfy i po tym jak Ziobro zaczął im brykać (doktryna
pigaskie - > @Neubert: nie wiem z czego f4c śmiejesz, pan tomasz pluje proste fakty o...

źródło: comment_1626438591ClZ4quglFYPrvDq994dVeS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
tak wlasciwie to ja bym to rozszerzyl na ogolna slabosc umyslowa, bo jak ktos agresja reaguje na jakies religijne zwrocenie uwagi, to czesto agresja albo kompletnym niezrozumieniem reaguje takze na inne rzeczy, typu "czemu to tak robisz?", "czemu popierasz ta partie?" itd


To jest programowane od małego - nasze plemię dobre, inne plemiona złe.

A co do wiary, by sie ktos oburzyl to nie trzeba nawet czasem negowac, wystarczy wskazac jak bardzo
  • Odpowiedz
Terlik mam wrażenie, że przeszedł przemianę nie dotyczącą swoich poglądów, a oparcia ich w konkretnym aspekcie. Kiedyś mocno szedł w teologizm chrześcijański i katolicki, a mało z czego on się wywodzi. Moim zdaniem wrócił po prostu do podstaw chrześcijaństwa, bo jakby nie patrzeć Biblia i fundamenty judaizmu i chrześcijaństwa to raczej wskazówki "dobrego społeczeństwa", a nie ogrom prawd wiary.

W ogóle problemem katolicyzmu jest fakt, że za dużo słucha się księży, a
  • Odpowiedz
@TenTypZez: trudno trzymać się dalej pewnych radykalnych poglądów kiedy np. doświadczyło się z czym wiąże się śmierć rodzica i nie koniecznie jest to spokojne bezbolesne odejście dla tej osoby, czy ma się nastoletnie córki. Wtedy pewne tematy stają się mniej abstrakcyjne i trudniej wydawać jakieś kategoryczne sądy.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Terlikowski mówi to samo od lat. Nic się nie zmienił i dalej jest betonem katolickim, ale jego przewaga nad wszystkim pseudokatolikami u władzy jest to, że on żyje zgodnie ze swoją wiarą i zna ją od podszewki. Ja, jako ateista się z nim prawie zawsze nie zgadzam, ale doceniam jego upór i konsekwencję w czynach zgodnych z jego wyznaniem. Pewnie dlatego teraz czytamy jego posty jako głów rozsądku, bo po
  • Odpowiedz
yle, że właśnie kojarzyłem Terlika jednak ze sporego fanatyzmu i odlatywania, a od jakiegoś czasu widzę tylko wyważone wypowiedzi. To nie wiem, czy nam się wszystkim wczesniej wydawało?


@TenTypZez: Wcześniej nabijał wyświetlenia swojemu portalowi. Odszedł i teraz nie musi.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: piss ma tę jedną zaletę, że pod jego wpływem niektórzy radykalni konserwatyści, którzy mają rozum, zaczynają mieć bardziej normalne poglądy. Przykład to właśnie Terlikowski i Warzecha. piss po prostu pokazuje im, jakie są konsekwencje realizacji ich wcześniejszych wizji.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Uważałbym z tym rozsądkiem. To raptem efekt kontrastu - przy zestawieniu z wyłonionymi ostatnimi laty intelektualistami klasy PiS-konfederacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz