Wpis z mikrobloga

W moim korpo mamy teraz oceny roczne. Cały rok mnie chwalili i klepali po plecach a na koniec wystawili ocenę 3 w 5-stopniowej skali. Niby mówią że to jest odpowiednik 'brak uwag, tak trzymać', ale pieski mojej managerki dostali 1, czyli 'wybitny', a te oceny mają wpływ na premie i podwyżki. Dawno nie byłem tak zły jak dzisiaj. Chyba pora zmienić pracę, bo ten management mnie dobija. Dodam tylko, że to ogromne, amerykańskie korpo a nie jakiś #januszex
#pracbaza #zalesie #korposwiat
  • 13
@xVert: uuu, pachnie kolesiostwem. Nieprofesjonalnie. Gdybym był Tobą, to albo zmieniłbym dział (i przełożonego) albo po prostu poszukał na luzie nowej firmy.
@Kotouak: właśnie tak planuję, na razie czekam na podwyżki i zobaczymy. W przyszłym tygodniu już mam ustawione 3 rozmowy rekrutacyjne więc nie siedzę z założonymi rękami

@null_ptr: wszystko rozumiem, ale skoro robię sam trzy projekty i jako jedyny z zespołu ogarniam kolejne trzy ważne narzędzia to wypadałoby mnie docenić. Manager ogarnia co każdy robi ale widocznie woli docenić swoich pupilków.
@xVert: Stary, ale znasz pewno wymagania na to wasze "1". Musisz pewno "exceed expectations" itd. Trzeba pracować nad tym przez cały rok, rozmawiając z managerka w trakcie roku i mówiąc je jakie to masz extra wyniki i jak dużo robisz. Jeżeli siedzisz cicho to są takie efekty. Zmiana działu za dużo nie da bo tam też będzie manager, nad którym trzeba pracować. "3" to słaba ocena jeżeli chcesz dalej awansować w
@Lofzug: myślę że pozytywny feedback od dyrektora z innego kraju i od członków projektów które ciągnąłem są zdecydowanie ponad oczekiwania jak na stanowisko juniorskie. Dodatkowo w tym roku nowy znaczący certyfikat i wprowadzenie narzędzia które zaoszczędza połowę czasu przy projektach jest zdecydowanie 'exceed expectations'. Jakbym dostał nawet to 2 to bym się nie obraził, ale 3 to jak splunięcie w pysk.
3 dostał też gościu który dosłownie nic tam nie robi,
@xVert: Tak jak pisałem "3" to kiepska ocena. Czy wogole miałeś jakąś rozmowę z managerka przy tej ocenie? Mogłeś przedstawić swój punkt widzenia?
@Lofzug: jeszcze nie, na razie pokazała mi się ta ocena w systemie, na pewno się z nią podzielę swoimi przemyśleniami i zobaczymy co powie, najwyżej będę eskalował to do jej przełożonych.
Przed procesem wystawiania ocen opisywałem swoje osiągnięcia i projekty. Managerka przy zatwierdzaniu tego i wysyłania do HRów mówiła że wzorowe i będą szanse na awans, ale chyba to było zwykłe mydlenie oczu ¯_(ツ)_/¯
@xVert: o to widze ze amerykanskie korporacje maja podobny model funkcjonowania. bo tez robie od 1.07 w amerykanskim korpo i tez sa oceny roczne gdzie 3 to jest dobra ocena, ze wyrabiasz sie ze wszystkim na 100%