Wpis z mikrobloga

#zegarki #zegarkiboners
Czy ktoś posiada i mógłby się wypowiedzieć (Ci co nie wiedzą i mówią kup se telefon DUPA CICHO) na temat zegarków Citizen radio controller. Rozmawiałem ze znanym mi zegarmistrzem i mówił żeby nie wydziwiac bo to się psuje. Dodatkowo to są autamaty a on zaleca tylko kwarcowe. Mam tissota z wiecznym kalendarzem i oczywiście po dwóch latach się popsuł kalendarz i wskazuje lub nie dobra datę.ega mi się te Citizeny podobają ale boje się że będzie zaraz jak z Tissotem że się coś popsuje i wtopione 2 klocki. Dajcie znać jeśli ktoś coś ma do powiedzenia na ten temat. Dzięki i pozdro
  • 20
@Del: W sumie zle napisałem. gorąco i piwko. Radio swoją drogą ale automaty jego zdaniem o dupę potłuc i lepiej kupować kwarce. Nie zarabiam miliardów ale te Citizeny mi się podobają na bransolecie.
automaty jego zdaniem o dupę potłuc i lepiej kupować kwarce


@batgelo: nadal podtrzymuję zdanie o kretynizmie zegarmistrza. To mniej więcej taki poziom jakbyś poszedł do mechanika samochodowego i ten ci powiedział że silniki w samochodach są #!$%@? i lepiej do pracy dojeżdżać kosiarką do trawy bo akurat umie je naprawiać.
Citizen robi chyba najbardziej popularne mechanizmy stosowane w wielu zegarkach i markach. Masa zegarków ma w środku automatyczną myiotę i żaden
@thewickerman88: no tu pewny jestem bo najpierw poszła moja różowa i myślałem że coś podkręciła a potem polazlem sam bo on mi zawsze zmienia baterie tissocie i ustawia datę bo nie chce tam grzebać. Kiedyś zmieniłem ale robi to za free więc mu tej radości nie odbierać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz się zastanawiam bo jak mówicie że to nic złego to zakładam że wieczny kalendarz w
@Del: Radio swoją drogą ale automaty jego zdaniem o dupę potłuc i lepiej kupować kwarce. Nie zarabiam miliardów ale te Citizeny mi się podobają na bransolecie.


@batgelo: z punktu widzenia bateryjkarza wiadomo że kwarce rządzą. Z punktu widzenia zwykłego użytkownika kwarc też będzie lepszy bo bardziej bezobsługowy. Z punktu widzenia pasjonata zegarkowego wszystko tylko nie zegarek z bateryjką (baaaaaaaardzo uprościłem).
Rozmawiałem ze znanym mi zegarmistrzem i mówił żeby nie wydziwiac bo to się psuje. Dodatkowo to są autamaty a on zaleca tylko kwarcowe.


@batgelo: To nie jest zegarmistrz, tylko zwyczajny cwel bateryjakrz. No i nie ma automatów z radio control (no bo niby jak XD).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@batgelo: sekudnink jest napędzany niezależnie od wskazówek godzinowych. Wskazówka minutową najprawdopodobniej przesuwa się raz na 15 sekund (bardzo fajny efekt to daje) wskazówka 24h obraca się razem z godzinowymi. Po prawej jest wskaźnik dnia tygodnia i naładowania. Dwa obroty jego to zmiana daty o jeden. Dolny wskaźnik funkcji napędzany niezależnie. W tym zegarku jedyne co się może popsuć to silniki sterujące wskazówkami. Czy takie silniki się psują? Wg mnie nie a
@msta: Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. I ogólnie dla wszystkich dzięki. Przekonany jestem do citizena. @msta widziałeś tego co wysłałem? Podoba mi się i chyba się zdecyduje (gusta i guściki) ale zastanawiam się czy to co piszesz tyczy się też tego modelu. Z góry dzięki za odp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@batgelo: musiał byś się wczytać w specyfikację mechanizmu, wygląda bardzo podobnie do mojego więc podejrzewam że działa podobnie o ile nie tak samo. Ale nic nie zagwarantuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zobaczyłem swojego to mi szczena opadła, ale to może być przez to że to był mój pierwszy prawdziwy zegarek i jak na razie jedyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale musze też
msta - @batgelo: musiał byś się wczytać w specyfikację mechanizmu, wygląda bardzo pod...

źródło: comment_1626551095OMnxCJ0Ai96oQLkTve7Sxr.jpg

Pobierz
@msta: widzę spóźnia 3 min( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) ladny Dzięki ogarnę sobie i poprzymierzam i zobaczymy. Ale na dany moment podoba mi się mega.
@batgelo: Jak na zegarmistrza to śmiała teza. To tak jakby Ci mechanik powiedział żebyś kupił sobie miesięczny. Po pierwsze, normalny zegarmistrz żyje z naprawiania zegarków, po drugie powinien wiedzieć, ze automaty to automaty. Mówienie ze kwarc jest lepszy od automata to jak mówienie, żebyś sprawdzał godzinę na telefonie. Jak mam nosić kwarta to wole smartwatcha. Zegarek powinien pokazywać godzinę, i tak, dla tych co tylko tego potrzebują kwarce przejęły palmę pierwszeństwa,