Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Myślicie, że to już red falga z chlaniem?
- 32 lvl, staż 15 lat
- ALT 150 czyli prawie 4x ponad normę (norma to 40)
- AST, ALP, GGTP, bilirubina ponad normę ale niewiele, praktycznie na granicy
- sranie na żółto po melanżach, w tym incydent kałowy na baletach (w pełni przytomny)
- usg jamy brzusznej ok tylko stłuszczenie wątroby z obszarami hyposteatozy w okolicy loży pęcherzyka
Badania robione ok. 2tyg po rzucenia chlania, przy okazji zeszło 5kg wagi w tym czasie (bez głodzenia się, z 95kg na 90kg, 190cm).
#zdrowie #alkoholizm #watroba



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 109
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Chłop się zesrał w nachy na baletach i zastanawia się czy pije bezpiecznie :) Ja z testami wątrobowymi w normie, za to ze stłuszczeniem i wysokim cholesterolem odstawiłem chlanie. Gdybym się zesrał po alko przy ludziach to bym chyba już w życiu alko nie powąchał.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim pije średnio piwo co dwa miesiące + 4 drinki w roku. Uważam że to jest wystarczająca ilość. Alkohol jest mega zdradliwy, wydaje ci się że daje ci szczęście ale jest dokładnie odwrotnie. Zrób wszystko co się da aby rzucić to główno.
  • Odpowiedz
testami wątrobowymi w normie, za to ze stłuszczeniem i wysokim cholesterolem odstawiłem chlanie


@shitman6: Jakie miałeś objawy? Bo mnie kuje po melanżach i tłustym żarciu z prawej strony na dole i się zastanawiam czy po prostu dietę ogarnąć czy do lekarza :D
  • Odpowiedz
@BornToDie69: Wyszło przy okazji. Co roku robię USG jamy brzusznej bo mam polip na pęcherzyku, który monitoruję i lekarz się za głowę złapał jak zobaczył wątrobę. Kazał zrobić testy wątrobowe i cholesterol (wyszedł dwukrotnie ponad normę) i odstawić alko. A piłem nie upijając się, za to regularnie 2 piwka prawie codziennie od dłuższego czasu. Raz na dwa tygodnie zdarzyło się wypić w weekend ze 4 jednego dnia.
Odstawiłem alko 4 miesiące
  • Odpowiedz