Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Myślicie, że to już red falga z chlaniem?
- 32 lvl, staż 15 lat
- ALT 150 czyli prawie 4x ponad normę (norma to 40)
- AST, ALP, GGTP, bilirubina ponad normę ale niewiele, praktycznie na granicy
- sranie na żółto po melanżach, w tym incydent kałowy na baletach (w pełni przytomny)
- usg jamy brzusznej ok tylko stłuszczenie wątroby z obszarami hyposteatozy w okolicy loży pęcherzyka
Badania robione ok. 2tyg po rzucenia chlania, przy okazji zeszło 5kg wagi w tym czasie (bez głodzenia się, z 95kg na 90kg, 190cm).
#zdrowie #alkoholizm #watroba



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 109
  • Odpowiedz
@aleks0814 Dobre są takie, które Tobie smakują :) Przetestowałem już naprawdę sporo różnych (w tym pszeniczne, IPA, APA, z browarów komercyjnych i kraftowych) i o dziwo najbardziej mi podchodzi mocno schłodzona Perła 0%. Smakuje wtedy podobnie do typowego piwka w letnim ogródku w knajpie. Na drugim mam Amber IPA 0%, dalej Żywiec Białe 0%, Miłosław IPA i Pszeniczne 0% (taka imitacja Witbiera z kolendrą i curacao ale lekko przysłodkie dla mnie).
  • Odpowiedz
zekroczone, sranie na żółto to już konkret info od trzustki, potem tylko pozostaje OZT jak u @Veuch i może przeżyjesz a może nie


@mirko_anonim: jak Ci wyszedł ALT 150 po 2 tygodniach od melażnu to pewnie jakbyś zrobił kilka dni po to mógłby być i wynik 4 cyfrowy. Ogromny red flag. Zrób usg/fibroskan wątroby. Nic Cię nie pobolewa?
  • Odpowiedz
@newTween: true, bo pić to trzeba umieć. Niestety wielu ludzi ma z tym problem. Tanie, łatwo dostępna używka, która pozwala niby poczuć się 'lepiej' przez chwilę. Też w całym życiu mało piłem, a i tak miałem jakieś bóle wątroby i musiałem łykać tabletki.
Ogólnie sporo zmienił też rynek kraftowych, fajniejszych piw. Teraz kupisz jedno, lepsze i wystarczy. Na imprezach podobnie - jakieś ciekawe smakowe lub kolorowe drinki, które bardziej mają zachwycić
  • Odpowiedz
Błagam nie przestawaj chlać i dziel się z nami wynikami badań, a i koniecznie nagrywaj swoje 'incydenty', może się nawet na sadistica załapiesz. Pozdrawiam gorąco, napij się dziś wódeczki.
  • Odpowiedz