Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak wyglada kwestia przegladu leasingowanego samochodu? Czy jest obowiązek robienia tego w ASO?
Wydaje mi się, że pewnie tak, ale wole dopytać.

Jak wiemy, ASO bierze astronomiczne kwoty za przegląd (ok. 2000) i po prostu nijak mi się to widzi przy 2-letnich firmowych autach Skody.

#motoryzacja #leasing #samochody #aso
  • 16
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Nie wiem czy masz wynajem czy leasing z wykupem. Jak ten drugi to raczej nikogo nie będzie interesowało gdzie robisz przeglądy. Druga sprawa żeby w 2 letnim aucie rezygnować z przeglądów ASO i potem sprzedawać auto nieserwisowane w ASO to trochę słabo. Wyjdziesz na tym gorzej niż byś dopłacił te 20-30% ceny do ASO. No i gwarancja, nie zapominaj o gwarancji producenta o ile jeszcze masz (nie wiem czy wydłużałeś
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Zgodnie z prawem nie ma obowiązku robienia przeglądów w aso, żeby utrzymać gwarancję. Jedyne co, to w razie usterki importer może kręcić nosem, ze to na pewno przez nie taki filtr, olej, czy mechanik źle dokręcił.
  • Odpowiedz
@kowzan: Zgodnie z prawem? Większość regulaminów gwarancyjnych ma zastrzeżone dokonywanie przeglądów w ASO na określonych częściach. Przynajmniej te gwarancje przedłużane, nie wiem jak ma się to do gwarancji producenta.
  • Odpowiedz
@kowzan: a w razie czego, będziesz się kopać z koniem, bo chciałeś zaoszczędzić 400 zł?
@tojapaweu: przymknij oko na te różnice, masz leasing, czyli wrzucasz w koszty, zrobi się mniej do zapłaty po odliczeniu podatków.
  • Odpowiedz
  • 0
@tojapaweu 332 zł za filtr węglowy xd, w tajemnicy powiem ci że niczym ten filtr od filtra za 50-80 zł się nie różni jest taki sam kwadratowy o podobnych wymiarach ( ͡° ͜ʖ ͡°) płacisz za znaczek na filtrze
  • Odpowiedz
@tojapaweu: niby można poza ASO. Ale… jeżeli dojdzie do jakieś naprawy gwarancyjnej, to próba zaoszczędzenia kilkudziesięciu/nawet kilkuset złotych wyjdzie Ci bokiem. Bo wtedy będzie trzeba udowodnić, ze przegląd został wykonany zgodnie z karta producenta, na ori częściach (i to Ty/twój warsztat musicie udowodnić, że tak było).W niektórych markach ważne jest tez sprawdzenie aktualnych kampanii serwisowych( nawet jeżeli żadnych nie przewidziano, a jest taki punkt w karcie) . A tego Jozek ze
  • Odpowiedz