Wpis z mikrobloga

@dett: Głównie chodzi mi o drogi. Planujemy jechać z przystankami na Litwie i w Łotwie, szczerze mówiąc planowanie tego wszystkiego to jest troche zabawy i chciałam podpytać kogoś, kto juz zna te tereny. Czy jedzie się w miarę bezpiecznie, jak wyglada natężenie ruchu, gdzie najlepiej sie zatrzymać, chcąc zrobic przerwę w podróży. Niestety, bardzo mało jest informacji w internecie albo po prostu zle szukam ( ͡° ʖ̯ ͡°
@trusia: Jechałem ciężarówką kilka razy - normalna dobrej jakosci nawierzchnia na całym odcinku od granicy PL-LT aż do Tallina. Momentami autostrada dwujezdniowa, dopóki nie odbijesz na prowincję to jedziesz spokojnie jak po sznurku. Fajnie wygląda most i zapora nad Niemnem koło Rygi. Natężenie ruchu im dalej na północ tym mniejsze, największy ruch na odcinku granicy PL-Kowno, potem już się uspokaja. Jedziesz bezpiecznie, mało wiosek, jest kilka fotoradarów na całej trasie. Przerw
@wietrznyprzegryw: Daje znać co i jak :) na razie zatrzymaliśmy sie na Litwie, jutro ruszamy do Łotwy, a pojutrze do Estonii. Droga w Litwie bardzo spokojna, kierowcy również przepisowo, nie mieliśmy żadnych problemów, mam nadzieję, że w Estonii też tak będzie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trusia: wołam! Jak z trasą w obie strony? Jakieś kontrole na granicach, ankiety cowidowe? Wybieram się w weekend właśnie na trip i mały update byłby spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wietrznyprzegryw: @Baranito: bardzo, bardzo polecam :) przepiękne widoki, przede wszystkim w Estonii. Nie bylo żadnych kontroli na granicach, ale te ankiety wjazdowe trzeba uzupełnić dla każdego państwa. Jeśli chodzi o drogi to uważać na studzienki na Litwie (nisko osadzone i wrażenie jakby wjechało się w dziurę). Łotwa ma charakterystyczne półpasy, które w ich mniemaniu służą do zjazdów, gdy jakiś szybszy samochód chce cię wyprzedzić ( ͡° ͜ʖ ͡