Wpis z mikrobloga

Co sprawia alkohol, że lepiej gram w szachy?

Dziś zrobiłem eksperyment na sobie, wypiłem dwie butelki białego i czerwonego wina, po godzinie zacząłem grać w szachy na lichess.org, wygrałem każdą rankingową grę, więc pomyślałem, że spróbuje z Stockfishem na najwyższym poziomie (9), wygrałem dając mata w 43 ruchu skoczkiem i zasłaniając króla hetmanem, normalnie bym przegrał w pierwszej minucie... (jak nie szybciej)...

Jak ktoś z was gra w szachy, spróbujcie zrobić podobny eksperyment do mojego, zobaczycie, że inaczej zaczniecie myśleć w szachach po alkoholu, takie myślenie out of box włącza się po alko, ale czemu? Jak to działa?

#alkohol #szachy #stockfish #eksperyment #lichess #pytanie #kiciochpyta
  • 21
@aptitude na mnie stres np. wplywa skrajnie niekorzystnie, i to nawet niewielki stres wyprowadza mnie z równowagi, w maturatobzdura, to bylabym ta laską, która nie umie dodać 63 do 18, więc wyobrażam sobie, ze może ten rozluzniajacy mechanizm ma również u ciebie pozytywny efekt..?
@Evarrez: Ale przyznaj ładny mat zrobiłem Stockfishowi? :3 Znaczy bardziej normalny mat, ale to Stokfish na najwyższym poziomie! <3

Stockfish to najlepszy engine do gry w szachy i go pokonałem :D
@Evarrez: Widziałem ten ten film rok temu, oglądałem w oryginalnej wersji językowej o_o
Dobrze, że były napisy po angielsku... Chodzi Ci o film Another Round?
Z tymi nauczycielami?

No fajny film, pobrałem, aż sobie po filmie utwór w FLAC pod tytułem "What a Life"

Na mojej liście obejrzanych film jest dodany nawet "Another Round"