Wpis z mikrobloga

Mirki, nie wiem czy kręcić #afera czy nie. :/

Nowe budownictwo #warszawa. Po dużych ulewach w komórkach lokatorskich było bardzo wilgotno. Z tydzień temu zamówiłem czujnik wilgoci bo po kartonach czułem ze coś jest nie tak. Wczoraj na grupie zobaczyłem ze ktoś skarży się na pleśń. Poszedłem do siebie, wziąłem oczyszczacz xiaomi i trochę jestem w szoku.
71% wilgotności (3 dni po opadach, nie chce wiedzieć co było świeżo po) i takie kwiatki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na szczęście półki zaabsorbowaly wilgoć i mam nadzieje ze nie wzięło niektórych mebli. Teraz lecę oczyszczacz i osuszacz na max.

Deweloper #ronson twierdzi że wszystko okej i rosa się skrapla. XD

Oczywiście idę z tym dalej, ale czy u was było podobnie? Jak wilgotność w komórkach? #deweloperka #patodeweloperka #nieruchomosci #budujzwykopem #remontujzwykopem
WujekRada - Mirki, nie wiem czy kręcić #afera czy nie. :/ 

Nowe budownictwo #Warszaw...

źródło: comment_1626898293kemyeTztJMEa0OBSagwF10.jpg

Pobierz
  • 37
@WujekRada: niestety mi się to samo przytrafiło w bloku z 90tych. Nie zawsze jest to wina nowego/starego budownictwa. U mnie w mieście system kanalizacji jest tragiczny i przy ulewach woda wciera się na wstecznym rurami do bloków, bez względu na to czy blok powstał rok czy 20 lat temu :/
@mikasz: @T1oo: obczajcie co deweloper odpisał babeczce co ma to z PFA w komórce.

„Należy stwierdzić, że w omawianym przypadku mieliśmy najprawdopodobniej (przy braku przecieków ze ścian zewnętrznych budynku) do czynienia z sytuacją związaną ze zjawiskiem fizycznym powstania punktu rosy.

Wyjaśniając informuję, ze występowanie rosy na powierzchni elementu budowlanego nie stanowi wady tego elementu. Takie zjawisko zachodzi przy zbyt dużej wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu. Zgodnie z zasadami fizyki powietrze
WujekRada - @mikasz: @T1oo: obczajcie co deweloper odpisał babeczce co ma to z PFA w ...

źródło: comment_1626899513LiDDo4N6VxL9gAyroZah2M.jpg

Pobierz