Wpis z mikrobloga

Robił ktoś kurs w climb2change? Albo ogolnie wie jak wyglądają takie kursy na jurze? Jest czas i siła by np pojeździć po wspinaniu na rowerze? Czy to dobry pomysł brać rower na dojazdy z agro? #wspinaczka
  • 25
@olifjaturq: nie robiłem u nich kursu, ale to chyba zwykła szkoła jakich wiele. Chcesz kurs 6 dniowy robić?

Czy to dobry pomysł brać rower na dojazdy z agro?


@olifjaturq: gdzie ten kurs ma być? Jak parę km to spoko. Jeśli umiesz się trochę wspinać to nie powinno być super szoku. Co do zasady kurs ma cię nauczyć raczej sprzętowych operacji a nie techniki wspinania
@pilot1123: Tak, 6dniowy. Wspinam się od ponad roku ale nieregularnie i głównie ścianka (teraz już działam w skałach bo zakupiłam cały sprzęt). Kurs potrzebuje jako przepustkę do taternickiego i oczywiście chce się jak najwiecej nauczyć. O rower pytam bo chciałabym poeksplorowac okolice i w sumie bez sensu ruszać furę skoro można podjechać te 5-10km rowerem.. tylko czy jest go gdzie zostawić? Pod skala gdzie się wspinamy? :D
Pod skala gdzie się wspinamy? :D


@olifjaturq: raczej tak, zwykle pod skałami jest naciepane rowerów.

Kurs potrzebuje jako przepustkę do taternickiego


@olifjaturq: obecnie odchodzi się od 6 dniowych kursów, bo ludzie po nich zaczynają się sportowo wspinać i zapominają cały trad. Często proponuje się kurs 4+4. Z drugiej strony jak zaraz pójdziesz na taternicki to ci się to wszystko przypomni.

Z mojej strony (trochę ryzykownie) powiem że jeśli łapiesz wszystko
@pilot1123: Właśnie sporo ludzi mi mówi to samo o taternickim, ludzie w skałach odradzają mi nawet skałkowy. Ale uważam ze te kursy są po coś, można doszukać się na prawdę sporo profitów i sporo z nich wyciągnąć(w tym papier). Nie pije, nie pale, nie mam gówniaka- kiedy jak nie teraz i na co $ jak nie na samorealizację?
@olifjaturq: i jeszcze jedna uwaga, na kursach często uczy się rzeczy które przydają się w razie fuckupu. Możesz wspinać się dziesiątki lat i nie mieć potrzeby wykorzystania tych patentów i mieć poczucie że nie są one potrzebne, ale może przyjść taki dzień że będą potrzebne.
@olifjaturq: Bardziej polecam kurs w sokolikach bo jest dużo wiecej drog na własnej. Ogolnie każdego bym wysłał na kurs bo jak widze jak ludzie popełniają podstawowe błedy to włos się jeży na głowie