Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mno kompot! Tzn, jeszcze nie pijcie, ale myślę, że możecie już sobie nalać. Pytałem wczoraj jak iść ubrany na rozmowę o pracę do 4 gwiazdkowego hotelu na stanowisko recepcjonisty.
Poszedłem w zwykłym czarnym tshircie, zwykłych czarnych spodenkach (nie, spokojnie nie tych ze zdjęcia) i NMD'kach.
Bardzo przyjemna rozmowa, żadnych zbędnych pytań typu jakim warzywem bym był, fajne zarobki jak na mój wiek (3300 brutto na okresie próbnym, ale posiadam status ucznia więc będę dostawał całość).
Nie mam skończonej szkoły średniej a mimo to CV pokazało, że można bez papierka pracować to tu to tam, dzięki czemu zaimponowałem Pani dyrektor swoją zaradnością. Najbardziej obawiałem się o swoje tatuaże, bo w końcu praca na recepcji to ciągły kontakt z klientem i ktoś może krzywo na to patrzeć, ale uspokoili mnie tym, że osoby przychodzące do 4 gwiazdkowego hotelu to nie wykopki tylko ludzie z klasą i nie oceniają ludzi po okładce ( ͡~ ͜ʖ ͡°) W każdym razie, ciągły uśmiech na twarzy, zdany "egzamin z angielskiego" i pytanie o to jaki rozmiar ubrań nosze utwierdziło mnie to, że w środę zadzwonią do mnie z pozytywną odpowiedzią. Trzymajcie kciuki! (òóˇ)
#pracbaza #hotel #rozmowakwalifikacyjna #pokazmorde #gownowpis #chwalesie
dumlix - Mirki, pijcie ze mno kompot! Tzn, jeszcze nie pijcie, ale myślę, że możecie ...

źródło: comment_1627574843dKQqXqvQC37pabQzE7CJB8.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@IsDaddyHome: Atmosfera w samym hotelu super, dyrektorka wydaje się być bardzo inteligentną i ogarnięta babką. Co więcej, mieszka gdzieś blisko mnie i powiedziała, że nie raz widziała mnie na ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję że to nie tylko "pokazowo" na rozmowę o pracę, bo jestem pozytywnie nastawiony
  • Odpowiedz
@dumlix: i oby ci się to utrzymało, ja w ostatniej robocie wytrzymalem 3 miesiące nie przedłużyłem umowy i teraz bimbam sie na bezrobociu aby wrócić do psychicznego ładu, takie uroki życia i nie zawsze dobrze przemyślanych decyzji, życzę abyś ty się tak nie musiał męczyć i ci to podejdzie :)
  • Odpowiedz
@President_Hubert: To moja druga poważna rozmowa o prace, więc nie wiem jak wszystkim mówią. Mimo wszystko czuję, że wypadłem bardzo dobrze i w środe dostanę telefon że zapraszamy na podpisanie umowy (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Flypho: Gościu ja byłem dopiero na rozmowie o prace w hotelu, szyje wydziarałem z półtora roku temu. A od 5 lat pracuje w studiu tatuażu XD
  • Odpowiedz
@President_Hubert: A jeśli jednak nie wypali, to mam jeszcze 8 kolejnych ofert pracy w DM'ach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dałem posta na FB na grupe typu "Praca Śląsk" i odzew był niesamowity. Oczywiście kilka MLM'ów, ale też fajne oferty pracy jak fotowoltaika, administrator w zakładzie gazodynamiki budynków (praca biurowa), meble na wymiar (zarobki jeszcze wyższe niż tutaj, ale praktycznie nie miałem nic wspólnego z stolarstwem), manager kreatywny
  • Odpowiedz